ParkONE, Avrupa'dan 5 yıldızla döndü!

ParkONE, Avrupa'dan 5 yıldızla döndü!

çağdaş yaşam stili mimarisiyle Avrupa Gayrimenkul Ödüllerinde çoklu rezidans kategorisinde ödüle layık görülen ParkONE projesi Londra 'da düzenlenen törende aynı kategoride beş yıldızın sahibi oldu



Mitaş Gayrimenkul 'ün Uskumruköy 'de hayata geçirdiği ParkONE projesi Avrupa Gayrimenkul Ödülleri töreninden beş yıldızla döndü. Bu yıl 17 'ncisi düzenlenen Avrupa Gayrimenkul Ödüllerinde çoklu rezidans kategorisinde ödül alan ParkONE projesi Londra 'da gerçekleştirilen gala gecesinde aynı kategoride yarışan diğer projeler arasından sıyrılarak beş yıldızı almaya hak kazandı.

Space architects & designers tarafından tasarlanan ParkONE projesi doğal formlara atıfta bulunan aynı zamanda da çağdaş yaşam stili mimarisine sahip. ParkONE Satış Koordinatörü Vivan Levi Uskumruköy 'de doğayla iç içe bir arazide inşa edilen projenin modern ve özgün mimarisiyle dikkat çektiğini belirtiyor. Doğayla bütünleşik sosyal donatıları ve evlerin fonksiyonelliği açısından da ev sahiplerinin yaşamını kolaylaştıran bir proje olan ParkONE 'ın peyzaj mimarisi de farklılık yaratıyor.
ParkONE 'da ev sahiplerine çağdaş bir yaşam stili sunmayı hedeflediklerini belirten Levi, “Projenin tasarım aşamasında her detay üzerinde titizlikle çalışıldı. Farklı ve modern mimarisiyle bölgede fark yaratan bir proje hayata geçirdik. çalışmamızın karşılığında dünyanın en prestijli ödüllerinden birine layık görülmek bizleri sevindirdi ” dedi.

Türkiye 'den ve dünyadan yarışmaya katılan çok sayıda proje arasından beş yıldızın sahibi olduklarını ifade eden Levi, “Mitaş Gayrimenkul olarak ParkONE 'ın ardından hayata geçireceğimiz diğer konut projelerinde de farklı mimari çizgimizi devam ettirmekte iddialıyız ” dedi.
 
Türkiye 'den projeler geceye damga vurdu

Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında düzenlenen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri 'nde Türkiye toplamda 17 kategoride 38 projeyle ödül aldı. Türkiye 'den katılan projelerin başarısı konut sektörünün ve Türk mimarisinin de gelişimini gözler önüne seriyor. Uluslararası alanda da iddiasını ortaya koyan Türk mimarlar ve projeleri yabancıların da ilgisini Türkiye 'ye çekmeyi başardı.   Türkiye 'den birincilik kazanan 9 proje 12 Aralık 'ta Asya Pasifik, ABD, Afrika ve Arabistan 'ın en iyi projeleriyle yarışmaya hak kazandı. Uluslararası Avrupa Gayrimenkul Ödül Töreni 'nde aralarında Maryapı 'nın Suyabatmaz Demirel tarafından tasarlanan TAO Tower ve Ekopark İstanbul projeleri, Oral Architects 'in MaisonT projesi, Torunlar GYO 'nun Mall of İstanbul 'un da bulunduğu 9 projenin içerisinden dünya birincisi çıkması bekleniyor.