Parktepe Evleri'nde klimasız iklimlendirme konforu!

Parktepe Evleri'nde klimasız iklimlendirme konforu! Parktepe Evleri'nde klimasız iklimlendirme konforu!

Başkent Ankara’nın gözde yerleşim merkezlerinden Beytepe’nin en yüksek noktasında inşa edilen Parktepe Evleri kullanılan yalıtım sayesinde klimasız iklimlendirme konforu sunuyor.İklim değişikliği ile mücadelede büyük rol oynayan enerji tasarrufu için konut projeleri yalıtıma daha fazla özen gösterirken, enerji tüketimini azaltmanın yanı sıra mevsim koşullarına uygun iklimlendirme ile yaşam kalitesini artırıyor.


Başkent Ankara’nın yeni gözde yerleşim merkezlerinden Beytepe’nin en yüksek noktasında inşa edilen Parktepe Evleri’ni hayata geçiren Şahika Grup Yapı’nın ortaklarından İç Mimar Murat Altuntaş, “Konumu itibariyle kentin en yüksek bölgelerinden birinde inşa ettiğimiz projemizde kullandığımız yalıtım sayesinde klimasız iklimlendirme konforu sunuyoruz” dedi.


Küresel ısınma nedeniyle mevsimlerin etkisi daha fazla hissedilirken, iklim değişikliği ile mücadelede büyük rol oynayan enerji tasarrufu için tüm sektörler üzerine düşen rolü başarıyla sürdürmek için çalışıyor. Bu konuda yeni inşa edilen marka konut projeleri yalıtıma daha fazla özen gösterirken, enerji tüketimini azaltmanın yanı sıra mevsim koşullarına uygun iklimlendirme ile de yaşam kalitesini artırıyor.


Başkent Ankara’nın yeni gözde yerleşim merkezlerinden Beytepe’nin 1150 rakımla en yüksek noktasında inşa edilen Parktepe Evleri de iklimlendirme çalışmalarına özen gösteren projelerden biri…


Projeyi hayata geçiren, LEMA Grup ve FERTAŞ AŞ işbirliğiyle kurulan Şahika Grup Yapı ortaklarından İç Mimar Murat Altuntaş, yalıtımın yaşam kalitesini artırmak için en önemli özelliklerden olduğunun altını çizerek, “İklimlendirme son yıllarda tüm inşaatların yapı taşlarından sayılıyor. Kışın sıcak, yazın da serin konutlar için olmazsa olmaz yalıtım, aynı zamanda enerji tasarrufu için de önemli” dedi. 


Bu anlayışla Parktepe Evleri’nde de yalıtımla ilgili ciddi çalışmalar yapıldığını vurgulayan Altuntaş, “Havaların mevsim normalleri üzerine çıktığı şu günlerde herkes serinlemenin yollarını arıyor. Konumu itibariyle kentin en yüksek bölgelerinden birinde inşa ettiğimiz projemizde kullandığımız yalıtım sayesinde klimasız iklimlendirme konforu sunuyoruz. Klimacılar bu habere biraz üzülecek ama özellikle serinlemek için Parktepe Evleri’nde ekstra bir cihaza gerek olmayacak” ifadelerini kullandı.


Altuntaş, gelişmiş ülkelerde standart uygulama haline gelen izolasyon sisteminde, su borusunun geçtiği her yerde yalıtım yapıldığının altını çizerek, şunları söyledi: “Parktepe Evleri’nde de iç balkon ve banyolar dahil tüm ıslak zeminlerde izolasyon var. Bunun yanında kullandığımız doğramaları da ciddi test sürecinden geçiriyoruz. Alman test laboratuvarlarında rüzgar, su, dayanıklılık ve darbe testlerine maruz bırakılan doğramalar istediğimiz değerde çıkmazsa, en kaliteli marka bile olsa o doğramayı kullanmıyoruz. Doğramada kör kasa çok önemlidir. Biz galvanizli sac levhalardan yaptırdığımız kör kasaları, yurt dışından özel getirttiğimiz izolasyon bantlarıyla sarıyoruz. Bu bantlar, ısı, su ve rüzgar kaçaklarını engelliyor.” Tüm çalışmaların Parktepe’de genel giderlerin düşmesine de yardımcı olacağını bildiren Altuntaş, iklimlendirme konusunda önemli tasarrufa imza atılacağının altını çizdi.