Paşabahçe Andonaki Yalısı 55 milyon TL'ye satışta!

Paşabahçe Andonaki Yalısı 55 milyon TL'ye satışta! Paşabahçe Andonaki Yalısı 55 milyon TL'ye satışta!

Paşabahçe'de bulunan, Andonaki Yalısı 55 milyon TL'ye satışa sunuldu. Tarihi eser niteliğine sahip yalıya yabancı ve yerli yatırımcıların ilgisi yoğun.Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren ve geçiş noktası konumuna sahip Türkiye, gayrimenkul yatırımında son yıllarda avantajlı fırsatlar sunuyor. Son zamanlarda yalı ve yalı daireleri de yabancı ve yerli yatırımcıların ilgisini çekiyor. Coldwell Banker'ın Türkiye’de bulunan tek lüks konut eğitmeni ve elçisi, Lüks Konut Uzmanı Sühran Aras Paşabahçe'de bulunan, Andonaki Yalısı'nın satışa sunulduğunu yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiğini açıkladı.

Osmanlı döneminde önemli devlet adamlarına ait olan, tarihi eser niteliğine sahip Andonaki Yalısı, 7 Oda 1 salondan meydana geliyor. 4 katlı, denize sıfır yalının içerisinde asansör de bulunuyor. Kendisine ait rıhtımı bulunan Andonaki yalısı için 55 milyon TL isteniyor.

Dolardan türk lirasına geçiş nedeniyle yalıların alımının kolaylaştığını ve daha ulaşılabilir hale geldiğini söyleyen Sühran Aras, gayrimenkul sektöründe yatırımcılar için bir fırsat dönemi yaşandığını kaydetti.

60 yalı ve 40 yalı dairesi satışta!