Pasifik İnşaat'tan bu yıl 3 yeni proje geliyor!

Pasifik İnşaat'tan bu yıl 3 yeni proje geliyor!Bu yıl içinde yatırım değeri 6 milyar TL’yi bulan 3 projeyi hayata geçirecek olan Ankara merkezli Pasifik İnşaat, 2015 yılında satın aldığı EGO arazisindeki projeyi de bu yıl sonunda satışa çıkarmayı planlıyor.


Ankara’nın ilk karma kullanımlı projesi Next Level Ankara’yı 2013 yılında teslim eden Pasifik İnşaat Ankara’daki gayrimenkul yatırımları hızlandırdı. Next Level’ın çok fazla ilgi görmesi üzerine bu markayla  Ankara  Çayyolu’na gelen Pasifik, Emlak Konut’tan 2015 yılında ihaleyle aldığı 125 dönümlük EGO Garajı arazisindeki projenin inşaatına başladı. Bu yıl sonunda satışa çıkacak projeyi, Next Level Yıldız izleyecek.


Dün yapılan sohbet toplantısında konuşan Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, EGO Garajı arazisinde yapacakları proje için Emlak Konut’ta 1 milyar 250 milyon liralık taahhütte bulunduklarını ve alana yatırım değeri 4.2 milyar liralık proje yapacaklarını açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yanında Konya yolu üzerinde yer alan arazide Merkez Ankara adıyla proje yapacaklarını belirten Erdoğan, “İçinde ofis, konut, otel ve AVM gibi alanların olacağı projemizde 3 bin 500 bağımsız ünite olacak. Bunların da 2 bini konut olacak. Konutlarda aile konutları ve 1+1 daireler şeklinde iki ayrılacak. Ayrı bir alanda yapılacak 1+1 konutların sayısı 600-650 adet olacak” diye açıklamalarda bulundu. 


Merkez Ankara için ÇED raporu çıkardı

Merkez Ankara projesini bu yılın sonunda satışa çıkaracaklarını anlatan Fatih Erdoğan, sürecin uzamasını şöyle anlattı: “125 dönümlük arazide 1 milyon 350 bin metrekare inşaat alanı olan proje yapıyoruz. Emlak Konut’tan ihaleyi Nisan 2015 yılında aldık. Mayıs 2015 sözleşme yaptık ve geçen süreçte ruhsat çalışmaları yaptık ancak ruhsatın uzaması bizim titizliğimizden ve projenin şehrin kalbinde olmasından kaynaklanıyor. Şehir merkezinde olunca birçok yerden izin almanız gerekiyor. Hatta bu projemiz için ÇED raporu bile çıkardık. ÇED raporu çıkartmak için 20’ye yakın bakanlıkla bu konu görüşülüyor. Bu zaten 1 yılımızı aldı. Aralık 2016’da ÇED raporu çıkınca hemen arakasından ruhsatı aldık.”


Next Level Çayyolu’nda satışlar yüzde 50’yi geçti

Ankara’daki ikinci projeleri olan Next Level Çayyolu’nun ise 500 milyon liralık bir yatırımla yapıldığını ifade eden Erdoğan, “429 konutlu bu projemizin inşaatına ve satışına başlayalı 1 yıl oldu. Bir yıl içinde projemizin yüzde 50’sinden fazlasını sattık” diye konuştu. Tümüyle ailelere yönelik bir proje olan Next Level Çayyolu’nda metrekare fiyatlarının 6 bin TL olduğunu aktaran Erdoğan, 3+ 1 ve 7.5+1 gibi büyük dairelerin olduğu projede fiyatların ise 800 bin TL ile 4 milyon TL arasında değiştiğini aktardı. Üç projenin yatırım tutarının 6 milyar lira olduğunu anlatan Fatih Erdoğan, böylece 7 yıl içinde inşaat sektöründe yaptıkları yatırım tutarının ise 10 milyar lirayı bulacağını ifade etti.Dünya / Leyla İlhan