Peribacaları arasındaki kaçak yapılar yıkılıyor!

Peribacaları arasındaki kaçak yapılar yıkılıyor! Peribacaları arasındaki kaçak yapılar yıkılıyor!

Kapadokya bölgesindeki kaçak yapı belediye ekiplerince yıkıldı. Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil yıkım çalışmasını yerinde izledi...Nevşehir'in Göreme bölgesindeki peribacaları arasına kaçak yapılan ve dikkat çekmemesi için üzerinin toprakla örtüldüğü tespit edilen bina iş makinesiyle yıkıldı.

Zemi Vadisi'nde yapımı devam ederken ilgili kurumlarca denetimlerin başlatılması üzerine üzeri toprakla örtülerek gizlenmeye çalışılan yapının yıkımı belediye ekiplerince gerçekleştirildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil yıkım çalışmasını yerinde takip etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Cingil, kanuna aykırı yapılar için yasal sürecin başlatıldığını, verilen sürede sahiplerince kaldırılmayan yapıların, ilgili kurumlarca bertaraf edilmekte olduğunu belirtti.

Cingil, Göreme'de, 31 Aralık 2017'den sonra inşa edildiği, imar barışına dahil olmadığı tespit edilen diğer yapıların da ön görülen yasal sürecin tamamlanmasıyla yıkımlarının yapılacağını belirtti. 

Cingil sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Hafta sonu yapılan haber nedeniyle belediyemiz zan altında kalmıştır. Ama bunun gerçeği yansıtmadığı görülmüştür. Bizim amacımız yasal çerçevede imar barışına aykırı hareket edenlerle ilgili meclisimiz ve encümenimizin aldığı kararı uygulamaktır. Yasal çerçeve kapsamında mülk sahiplerine yapının kaldırılması için süre veriliyor, bu sürenin aşılması halinde ekiplerimiz kaçak yapıları bertaraf ediyor." 

Ekipler, daha sonra Esentepe mevkisinde kaçak inşa edilen ahşap yapıyı da yıktı.