Perpa Metrobüs İstasyonu engelli-yaya erişimi yenileniyor!

Perpa Metrobüs İstasyonu engelli-yaya erişimi yenileniyor! Perpa Metrobüs İstasyonu engelli-yaya erişimi yenileniyor!

Metrobüs İstasyonlarını yaya ve engelli kullanımı ve erişimi açısından daha konforlu hale getirecek çalışmalar kapsamında Darülaceze ( PER-PA ) Metrobüs İstasyonu ve engelli/yaya erişimi yenileniyor.

Metrobüs İstasyonlarını yaya ve engelli kullanımı ve erişimi açısından daha konforlu hale getirecek çalışmalar kapsamında Darülaceze (PER-PA) Metrobüs İstasyonu ve engelli/yaya erişimi yenileniyor.


*Talatpaşa Köprüsü ayaklarının, D-100 üzerinde yolu daraltması sebebiyle, yıkılarak yeniden yapılması çalışmaları kapsamında,  Darülaceze (PER-PA) Metrobüs İstasyonunu kullanan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için  yapılan geçici  yaya üst geçidi kaldırılıyor. Bu aşamadan sonra;


*Yenilenen Talatpaşa Köprüsü’nde Metrobüs İstasyonu’na engelli ve yaya erişimi için 6 metre genişliğinde, 8 metre uzunluğunda Platform eklenecek.


*Turnikeler de yapılacak platforma taşınacak.


*İstasyona erişim için ise  Yaya Rampası yapılacak.


*Bu çalışmalar kapsamında Metrobüs İstasyonu da yenilenecektir.


*Yapılacak bu çalışma ile engelli vatandaşlarımızın da Darülaceze (PER-PA) Metrobüs İstasyonu’na konforlu bir şekilde erişimleri sağlanacaktır.


*17 Haziran 2014 Salı günü, saat 00.00 da  (Salıyı Çarşambaya bağlayan gece) başlayacak ve 45 gün sürecek olan çalışmalar sebebiyle  Darülaceze (PER-PA) Metrobüs İstasyonu da 45 gün süre ile kullanılamayacaktır.


*Bu istasyonu kullanacak vatandaşlarımız, ulaşım ve erişimlerini bu süre içinde; Okmeydanı Hastane ve Okmeydanı Metrobüs İstasyonlarından sağlayabileceklerdir.


İBB