25 / 06 / 2022

Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı!

Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı!

Kayseri'de hayata geçirilen Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı. Temel atma törenine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Pınarbaşı ilçesine yapılacak olan Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, törende yaptığı konuşmadan bu yıl Kayseri’de toplam 1,2 milyar TL’lik bir yatırıma başlayacaklarını belirtti. Başkan Çelik, nerede bir ihtiyaç varsa oraya o hizmeti götürmek için gayret gösterdiklerini kaydetti.


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cuma namazını Pınarbaşı ilçesinde kıldı. Cuma namazı sonrası tören alanına yürüyerek geçen Başkan Çelik, beraberindekilerle birlikte güzergahtaki esnafları ziyaret etti. Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Pınarbaşı Kaymakamı Mehmet Haşim Çelik, Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.


DURSUN ATAŞ’TAN BAŞKAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR


Temel atma töreninde Pınarbaşı İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri folklor gösterileri sundu. Törende konuşan Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, yapılan yatırım nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e teşekkür etti. Başkan Mustafa Çelik’in kırsala daha fazla hizmet etme arzusunda olduğunu ifade eden Ataş, Büyükşehir Belediyesi tarafından Pınarbaşı ilçesine yapılacak yatırımları anlattı. Büyükşehir’in ilçeye çok büyük hizmetler yapacağına inancını dile getiren Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, “Çelik Başkan göreve geldiği ilk günden itibaren insanları doğdukları yerde doyurma düşüncesini ifade etti. Pınarbaşı ilçesini ne kadar çok sevdiğini de biliyorum. Çok büyük hizmetler yapacağına inanıyorum. Pınarbaşı’ya çivi çakan kim olursa olsun kendilerine minnettar olurum. Başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum. Yapacağı hizmetleri de takdir ettiğimizi şimdiden belirtmek istiyorum” dedi.


2017’DE REKOR YATIRIM


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında Pınarbaşı ilçesi için çok güzel bir proje hazırlandığını belirterek kadın ve gençlik merkezini kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak hem şehir merkezinde hem de ilçelerde yoğun bir çalışma yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelik, 2017 yılında rekor bir yatırım yapılacağını dile getirdi. 2016 yılında büyük ölçekli projeler için 550 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Bu yıl tempomuzu daha da artıracağız. “Planlı Gelişim, Estetik Dönüşüm, Fonksiyonel Değişim” vizyonumuz doğrultusunda ulaşımdan eğitime, altyapıdan yeşil alana, kültürden sosyal projelere kadar Kayserimize ve Kayserili hemşehrilerimize yakışacak bir dizi projeyi hizmetinize sunacağız. Geçen yıl olduğu gibi yine Kayseri tarihinin en büyük yatırımlarını yapacağız. Bu sene 1,2 milyar TL’lik yatırıma başlayacağız. Bugüne kadar olduğu gibi boş durmayacağız koşturacağız. Kent merkezinde de, ilçelerde de hız kesmeyeceğiz” dedi. 


BÜYÜKŞEHİR, İLÇELERİN EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNACAK


Konuşmasında Pınarbaşı ilçesine yapılacak yatırımlardan bazılarına da değinen Başkan Mustafa Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl ilçelerimizde toplam 1 milyon metrekare kilitli parke yapacağız. Bu miktarın yüzde onunu Pınarbaşı ilçesine göndereceğiz. Sadece KASKİ’nin bu sene Pınarbaşı ilçesine yapacağı yatırımların tutarı 10 milyon TL’yi geçiyor. İlçe merkezinde ayrıca alt yapısı tamamlanmış yollarda sıcak asfalt yapacağız. Hizmet ederken bu Büyükşehir’in bu ilçenin işi demiyoruz. 16 ilçemizin 16’sı da bizim. Nerede ihtiyaç varsa oraya hizmeti götürmek boynumuzun borcu.  Tüm ilçelerle birlikte Pınarbaşı ilçesinde de yatırım toplantısı yaptığımızda bir konuya dikkat çekmiştim. Hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını giderecek tesisler yapacağız; ancak bunların yanında ilçelerin ekonomisine katkıda bulunmak için de yatırımlar yapmak istiyoruz demiştim. Bu çalışmaların sonucunda da Pınarbaşı ilçemize iki ayrı tesis yapma kararı aldık. Bizim ilçede Büyükşehir olarak 1 milyon metrekare arazimiz var. Burada Kayseri şeker Fabrikasıyla birlikte Tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezi kuracağız. Bu tesis Pınarbaşı ilçesine hem istihdam hem de girdi sağlayacak. Pınarbaşı için yapacağımız bir diğer tesis de Terminal ve Mola Tesisi olacak. Sizlerin de bildiği gibi Doğudan gelen araçların mola verecekleri temiz bir tesis bulunmuyor. Pınarbaşı ilçesine Kayseri’nin kalitesinin hissedilebileceği çok güzel bir tesis yapacağız. Tesiste hem terminal hem de mola merkezi bulunacak. Bu tesis de Pınarbaşı ilçemize ekonomik katkı sağlayacak. Her iki tesisimizin de yapımına bu yıl başlayacağız ve inşallah kısa sürede tamamlayacağız. Bugün temelini atacağımız Kadın ve Gençlik Merkezi ise ilçemizin en prestijli binası olacak. Güzel ve fonksiyonel bir tesis yapacağız. Bin 300 m2 oturum alanına ve 3 bin 600 m2 inşaat alanına sahip olan tesisimizde ilçemize hizmet verecek iki ayrı salon bulunacak. 600 metrekare alanlı düğün salonu olarak da kullanılabilecek çok amaçlı salonun yanı sıra bir de 130 m2 büyüklüğünde konferans salonu yapıyoruz. Tesisimizde 150 metrekare büyüklüğünde yüzme havuzu ve iki adet fitness salonu bulunacak. Hemşehrilerimiz güvenle spor yapabilecekler. Tesiste ayrıca bayanlar lokali, kreş ve KAYMEK kurslarının verilebileceği beş adet atölye bulunuyor. Pınarbaşılı kadınlarımız çocuklarını kreşe bırakarak ister spor yapabilecekler, isterlerse KAYMEK’in kurslarına katılabilecekler. Çevre düzenlemesi ve yeşil alanlarıyla birlikte bu tesisimizin maliyeti 4 milyon TL’yi bulacak. Hayırlı uğurlu olsun.”Konuşmaların ardından Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli dualarla atıldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi