02 / 07 / 2022

Piyasa Kahini İslam Memiş altının büyük atağı ne zaman yapacağını açıkladı! Altın almayı düşünenler dikkat

Piyasa Kahini İslam Memiş altının büyük atağı ne zaman yapacağını açıkladı! Altın almayı düşünenler dikkat

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara öngörülerine devam ediyor. Altının fırlama yapacağı tarihi açıkladı. İşte detaylar…Amerikan Merkez Bankası FED’in faiz artırımı kararı sonra emtiyalarda alt üst dengeler bozulmaya devam ediyor.

Bir süre stabil şekilde seyir eden altın ise tutulamaz bir hal aldı.

890 TL’leri gören gram altın tekrardan 940 TL’lere çıktı.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ise öngörülerine devam etti. Memiş, altının 940 TL’leri görmesini yorumlarken, yatırımcılar için büyük tüyolar vermeye devam etti.

İşte Memiş’in açıklamaları:

''Dolar/TL kurunda direnç seviyesi 15,80’di. Buranın kalıcı olduğunu görüyoruz. Bir sonraki seviye 16,40 bandıdır. Ancak bu seviyenin görülüp görülmeyeceği 26 Mayıs’ta gerçekleşecek Merkez Bankası faiz kararına bağlı olacak. TCMB bir müdahale yapabilir ya da gözlemleyebilir. Benim tahminim tekrar 16 üzerine çıkması ve Haziran ayında yeni hamlelerle kısa vadeli bir baskılanma bekliyorum. Dolar gram altın başta olmak üzere diğer yabancı para birimlerini destekliyor.''

Piyasa Kahini İslam Memiş altının büyük atağı ne zaman yapacağını açıkladı! Altın almayı düşünenler dikkatSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.