Portakal Hafız Konağı’nın ihalesi yapıldı!

Portakal Hafız Konağı’nın ihalesi yapıldı!


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, restorasyon çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Gerçekleştirilen ihale ile İzmit Çukurbağ Mahallesi’nde bulunan Portakal Hafız Konağı’nın restorasyon çalışması için ilk adım atıldı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi dokusuna sahip çıkmaya devam ediyor. Yaptığı restorasyon çalışmalarıyla tarihi eserleri şehre kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, restorasyon çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Binası’nda gerçekleştirilen ihale ile İzmit Çukurbağ Mahallesi’nde bulunan Portakal Hafız Konağı’nın restorasyon çalışması için ilk adım atıldı.


 


4 FİRMA KATILDI


Büyükşehir destek hizmetleri binasında konağın restorasyonu için gerçekleştirilen ihaleye 4 firma katıldı. En yüksek teklif 2 milyon 478 bin 731 TL ile Sağun İnşaat, en düşük teklif ise 1 milyon 930 bin 217 TL ile İşsan İnşaat tarafından verildi. İhale sonucu komisyon kurulunun kararından sonra açıklanacak.


 


150 YILLIK KONAK


Portakal Hafız Mescidi, Süleyman Paşa Hamamı ve Sırrıpaşa Konağı gibi İzmit’in tarihi eserlerini bir bir gün yüzüne çıkaran Büyükşehir, kent genelinde de çok sayıda restorasyon çalışmasına imza attı. 150 yıllık bir geçmişe sahip bulunan Portakal Hafız Konağı’nın restorasyonu ile tarihi değerlerimizden biri daha gelecek nesillere aktarılacak.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi