Prof. Dr. Kaptan`dan ilk açıklama: ``Kalbim delik deşik``

Prof. Dr. Kaptan`dan ilk açıklama: ``Kalbim delik deşik`` Prof. Dr. Kaptan`dan ilk açıklama: ``Kalbim delik deşik``

İMP Başkanlığı'ndan istifa eden Prof. Dr. Hüseyin Kaptan ilk açıklamayı www.emlakkulisi.com'a yaptı. Kaptan, 'Kalbim delik, deşik' dedi.


Görevinden istifa eder etmez soluğu Bodrum'da aldığını belirten Prof Dr. Kaptan şunları söyledi: "Çok yoruldum. 3 defa kap rahatsızlığı geçirdim. Cuma günü akşam stent takıldı. Pazartesi günü göreve başlamak zorunda kaldım. 70 yaşındayım. Artık yaşlandığımı kabul ediyorum. Bundan sonra biraz gençler görev yapsın. İMP'de çok iyi yetişmiş olan gençler var. Geçen 3 yıllık sürede 1/100 binlik planları hazırladık. 1/25 bin'lik planları bitirdik. 1/5 binlik planlarda önemli mesafe aldık "

Göreve danışman olarak devam edeceğini ifade eden Hüseyin Kaptan "Trakya Kalkınma Birliği (TRAKAB) projesi üzerine düşük tempo ile çalışacağım. Bu çalışmanın önemi anlaşılmadı. Trakya'ya 4 milyon nüfis yerleştirilmesini ve yaklaşık 600 kilometrelik ray döşenerek yolcu ve yük taşımasını öngörüyor. Çerkezköy'e çorlu'ya ve tekirdağ'a kadar uzanacak. Tekirdağ İstanbul'un limanı olacak. Bu çalışmalaır tamamlayacağım" dedi.

Kaptan, İMP Başkanlığı'nı bundan sonra Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nden Prof. Dr. İbrahim Baz'ın yürüteceğini sözlerine ekledi.