Rahmi Koç New York’taki evini 15.9 milyon dolara satıyor!

Rahmi Koç New York’taki evini 15.9 milyon dolara satıyor! Rahmi Koç New York’taki evini 15.9 milyon dolara satıyor!

Koç Holding Yönetim Kurulu Şeref Başkanı Rahmi Koç, New York’taki evini satışa çıkardı. Daireyi 3 yıl önce 18 milyon dolara satın alan Koç, evi için 15.9 milyon dolar istiyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Koç Holding Yönetim Kurulu Şeref Başkanı Rahmi Koç, New York’taki evini satışa çıkardı. New York’un en pahalı caddesi 57’th Street üzerinde bulunan 96 katlı residansın 35’inci katındaki daire için 15.9 milyon dolar isteniyor. 

Toplam 400 metrekare alana sahip olan dairenin üç yatak odası ve 3.5 banyosu bulunuyor. Malikane, ABD’nin ünlü emlak firmalarından Douglas Elliman şirketi tarafından satış listesine konuldu.

 

 

 

Koç'un 3 yıl önce 18 milyon dolara satın aldığı dairenin aylık vergisi 7,136 dolar, aylık zorunlu apartman gideri ise 8,331 dolar.  

 

 

 

Hürriyet Gazetesi'nde Razi Canikligil'in haberine göre, Koç’un satıcağı daire Manhattan adasına tepeden bakan milyarderlerin yaşadığı gökdelenden satılan ilk daire olmuştu. 

 

 

 

ABD’nin 436 metre ile en yüksek residans binası olan “432 Park Avenue” isimli binada Sabancı ve Eczacıbaşı ailesinin de sahip olduğu yaklaşık 10 daire Türklere ait.
 

pus