Redevco, Spil Alışveriş Merkezi'nin temelini attı

Redevco, Spil Alışveriş Merkezi'nin temelini attı


Redevco tarafından 12 bin metrekarelik alana yapılan Spil Alışveriş Merkezi'nin temeli atıldı.


Avrupa'nın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden Redevco tarafından Manisa'da 12 bin metrekarelik alanda yaptırılan Spil Alışveriş Merkezi'nin temeli, Vali Celalettin Güvenç'inde hazır bulunduğu törenle atıldı.

Vali Celalettin Güvenç, törende yaptığı konuşmada, çağdaş ve yaşanabilir kentlerin vazgeçilmez unsurlarından birinin hijyenik bir ortamda, restoranları, eğlence merkezleri bulunan çevre dostu alışveriş merkezleri olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Manisa'mız bu eksiğini kapatmak için bugün ilk adımı atmıştır. Manisa'ya böyle alışveriş merkezleri gereklidir ve yakışmaktadır. Kalkınma, güzelleşme dünyada veTürkiye'de artık müteşebbis eliyle olmaktadır ve olacaktır. Bunun için bir araya gelinmesi gerekir. Bu örnek çalışmalara destek verilmelidir."

Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar ise alışveriş merkezinin kurulacağı12 bin metrekarelik alanı geçen yıl ihale yoluyla satışa çıkardıklarını ifade ederek, "Redevco firması ticari işin dışında sanki Manisa'ya ve Manisa Belediyesi'ne destek olmak gibi bir anlamı ifade edecek kadar iyi bir bedelle, geçen yıl 12 milyon YTL'ye burayı aldı" dedi.

Redevco Türkiye İnşaat ve Arazi Geliştirme Direktörü Muharrem Polat ise Spil Alışveriş Merkezinin inşaatı için gerekli tüm malzeme tedariğinde insan kaynağına kadar Manisa ve bölgenin olanaklarından yararlanılmasının hedeflendiğini bildirdi. Polat, Manisa'ya yapılacak olan Magnesia ve Spil Alışveriş Merkezi projeleri ile bölgede en az bin kişiye istihdam sağlanmasının öngörüldüğünü belirterek, çevre dostu bir proje olarak inşa edilen Spil Alışveriş Merkezi'nde 2 bin metrekarelik bir alanda Tesco Kipa'nın hizmet vereceğini, ayrıca 9 bin metrekarelik alanda rezidans inşasının planlandığını kaydetti. Spil Alışveriş Merkezi'nin bu yılın Kasım ayı sonuna kadar hizmete girmesinin beklendiği kaydedildi.