04 / 07 / 2022

Redhack, Torunlar GYO'ya ait Zafer Plaza'nın sitesini hackledi!

Redhack, Torunlar GYO'ya ait Zafer Plaza'nın sitesini hackledi!

Redhack, İstanbul Mecidiyeköy'deki Torun Center'da 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciası üzerine Torunlar GYO'nun Bursa'daki alışveriş ve yaşam merkezi Zafer Plaza'nın internet sitesini hackledi. İşte hacklenen o sayfa...İstanbul Mecidiyeköy'deki rezidans inşaatında 10 işçinin feci şekilde yaşamını yitirdiği asansör faciasına tepkiler sürerken Torunlar Holding'e bir darbe de Redhack'ten geldi. 


Torunlar Holding'e ait Bursa'daki Zafer Plaza'nın internet sitesi 'hack'leyen kızıl hackerlar, sayfaya bir de mesaj bıraktı. Bu mesajın bir süre yayında kalmasından sonra siteye erişim tamamen kesildi.


Zafer Plaza'nın ardından yine Torunlar Holding'e ait olan Bursa'daki Korupark Alışveriş Merkezi'nin internet sitesine de erişim kesildi.


Redhack, Zafer Plaza sitesinin "Hakkımızda" bölümüne şu notu yazdı:


"Dünyanızı başınıza yıkanların, saltanatlarını başlarına yıkacağız! Ensenizdeyiz, burjuva adaleti, polisi, savcısı sizi koruyabilir ama halkın adaletinden kaçamayacaksınız!


Bir gün bu halk sokakları hacklediğinde, sizleri yaptığınız o lüks villalar, binalar koruyamayacak!


Bizi bekleyin, unutmayız affetmeyiz uzlaşmayız!


İşçi kardeşlerimiz için, gerekirse biz de canımızı vereceğiz ama onların haklarını da savunacağız!


Yitirdiğimiz arkadaşları saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz! Ve söz veriyoruz! Eşit, adil sömürüsüz, sınıfsız ve sınırsız bir dünya kurana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz.


İşçilerin birliği, halkların kardeşliği için şimdi örgütlenme vakti! Kahrolsun inşaat simsarları Kahrolsun taşeronlaşma, yaşasın işçilerin birliği, halkların kardeşliği."


İşte o safya;


Redhack, Torunlar GYO ya ait Zafer Plaza nın sitesini hackledi!


Kaynak: Odatv.com