09 / 08 / 2022

Renault satış sonrası pazardaki dijital dönüşümü için Fixter'ı aldı

Renault satış sonrası pazardaki dijital dönüşümü için Fixter'ı aldı

Fransız otomobil devi Renault, tüm markalarda araç bakımı için perakende ve profesyonel müşterileri yerel garajlara bağlayan dijital bir platform olarak yeni kurulan Fixter'ı satın aldı.Renault, gruba bağlı satış sonrası iş biriminin pazarda sınıfının en iyisi olarak kalma hedefiyle yol aldığı dijital dönüşüm sürecinin bir parçası olan Fixter'ı satın aldı. Fixter'ın gelişimi Birleşik Krallık'ta ve 2022'nin ikinci yarısında Renault ağının desteğiyle Fransa'da ve gelecek yıllarda diğer Avrupa ülkelerinde devam edecek.

2017 yılında Londra'da Limvirak Chea, Frederic Dermer ve Cristian Vrabie tarafından kurulan Fixter, Birleşik Krallık'ta referans noktası haline geldi.

Bağımsız satış sonrası pazarda Fixter, çok markalı "Motrio" garaj ağının (Avrupa'da 2 bin 500 tesis), Renault Group'un uzmanlığı ve dijital hizmetleri ile "Mobilize Financial Services"in yenilikçi finansal hizmetlerinin desteğinden yararlanacak.

SATIŞ SONRASI DÖNÜŞÜM HIZLANDI

Kullanıcıları, evlerinden çıkmadan tüm araç bakım hizmetlerinden faydalandıran Fixter; çevrim içi randevu alma, fiyat teklifi hazırlama, faturalandırma, aracı evden teslim alma ve grubun partner ağına götürme ile satış sonrası servis ve onarım garantileriyle de ilgileniyor. Böylece Fixter, müşteri deneyiminin tek bir platform üzerinden daha da dijitalleştirilmesini sağlıyor.

Güvenilir bir platform olan Fixter hizmeti, sıkı teknik standartlara ve incelemeye bağlı ortak garajları sayesinde müşteriye tam destek veriyor. Platform, start-up'ın ortak garajlarıyla pazarlık ettiği cazip fiyatlar sayesinde müşterilerin adil ve şeffaf fiyatlardan yararlanmalarına imkan tanıyor.

Renault satış sonrası pazardaki dijital dönüşümü için Fixter ı aldı