Sakarya eğitim külliyesinde son durum ne? 

Sakarya eğitim külliyesinde son durum ne? 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen 48 derslikli yeni İmam-Hatip Lisesi’nde 2. kat tabliyeleri tamamlandı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce inşaat alanını ziyaret ederek devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. 


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, inşaatı devam eden 48 derslikli İmam Hatip Lisesi’nde inceleme yaptı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Adapazarı Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve askeri lojmanların bulunduğu alanda yükselen projede gelinen son noktaya ilişkin bilgiler alan Başkan Ekrem Yüce, çalışanlara kolaylıklar diledi. Yüce, İmam-Hatip Lisesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Çark Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Sakarya eğitim külliyesinde son durum ne? 

Hızla yükseliyor

Şehrin yeni eğitim külliyesinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Başkan Ekrem Yüce, “İş insanlarımızın destekleriyle hayata geçireceğimiz 48 derslikli İmam Hatip Lisesi’nde incelemelerde bulunduk. Gerek mevsim koşulları gerekse pandemi süreci olmasına rağmen hamdolsun hızlı bir yapım süreci gerçekleştiriyoruz. Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız marifetiyle yürütülen projemizin idari kısım da 2. kat tabliyelerini tamamladık. Okul kısmında ise 3. kat kolon çalışmaları devam ediyor. İnşallah okulumuzu şehrimiz eğitim geleceğine en kısa süre içerisinde kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Sakarya eğitim külliyesinde son durum ne? 

Nice gençler yetişecek

Adapazarı Anadolu İmam-Hatip Lisesinin şehrin eğitim geçmişinde çok özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Ekrem Yüce, “Nice isimler bu okuldan yetişmiş, milletimize ve ülkemize hizmetleri olmuş, olmaya da devam ediyor. Rabbim bizlere böyle bir fırsat sundu ve özlemini duyduğumuz eski Anadolu İmam-Hatip Lisemizi Sakarya’mıza kazandırmak için harekete geçtik. İnşallah nice gençler okulumuzda yetişecek, şehrimize, milletimize ve ülkemize faydalı bireyler olacak. Projemizin hayırlı olmasını diliyor, destekleriyle güç katan iş insanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Sakarya'da eğitim külliyesi inşa ediliyor!