04 / 07 / 2022

Sakarya'da 7.5 milyon TL'ye icradan satılık dükkan!

Sakarya'da 7.5 milyon TL'ye icradan satılık dükkan!

Sakarya 4. İcra Dairesi, Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Semerciler Mahallesi'nde bulunan dükkan vasıflı taşınmazı 7 milyon 500 bin TL'ye satıyor. Gayrimenkulün ihalesi 23 Haziran 2021 günü gerçekleşecek. Sakarya 4. İcra Dairesi, Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Semerciler Mahallesi'nde bulunan dükkan vasıflı taşınmazı satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkulün satış bedeli 7 milyon 500 bin TL olarak belirlendi. 

Sakarya da 7.5 milyon TL ye icradan satılık dükkan!

T.C. SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Semerciler Mahallesi, 326 ada, 16 parsel sayılı 445,16 metrekare yüz ölçümlü, dükkan vasıflı taşınmaz üzerinde yer alan kat mülkiyeti tesisli 1/2 arsa paylı Bodrum+zemin+1+2 kat (2) BB nolu meskenin 21363574/64091911 hissesi, söz konusu parsel doğudan yola cepheli olup Atatürk Lisesinun 91 metre güneyinde, Halk Bankası Bosna Caddesi Şubesinin 780 metre kuzey batısında, Özel Kalpmer Tıp Merkezinin 84 metre güney batısında ve Saray Bosna Caddesine cephelidir. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde bodrum +zemin+1+2 katlı yapı bulunmaktadır. Binanın dışı sıvalı boyalı, doğramaları ise alüminyumdur. 2 nolu dükkan Bodrum+zemin+1+2 katta yer alan dükkanın net kullanım alanı 795 metrekare olup, brüt kullanım alanı 888 metrekaredir. Dükkan nitelikli taşınmazın bodrum kat depo olarak kullanılmakta olup, toplam 4 bölümden ibarettir. Dükkanın ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dükkan ısıtması klima ile sağlanmaktadır. Taşınmaz yapının kuzey cephesinde yer almaktadır. Taşınmaz şehrin çekirdek bölgesinde olup içerisinde Sabri Özel giyim mağazası olarak hali hazırda kullanılmaktadır.

Adresi : Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Semerciler Mahallesi, Saray Bosna Caddesi. No:4 D:2 Adapazarı/Sakarya
Yüzölçümü : 445,16 metrekare
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Adapazarı Belediye Başkanlığının 326 ada, 16 parsel imar planında konut alanında 1/1000 ölçekli nazım imar planın T-1 ticari alanda kalmakta olup B-3 (Bitişik nizam Üç Kat) yapı nizamına tabidir.
Kıymeti : 7.500.000,00 TL
KDV Oranı : Yüzde 18
Kaydındaki Şerhler : dosyasında ve tapu takdiyatında
1. Satış Günü : 23/06/2021 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 27/07/2021 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : SAKARYA ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU ADAPAZARI SAKARYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/140 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.