Sakarya'da sahte evrakla gayrimenkul satmaya çalışan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı!

Sakarya'da sahte evrakla gayrimenkul satmaya çalışan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı! Sakarya'da sahte evrakla gayrimenkul satmaya çalışan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı!

Sakarya'nın Kocaali ilçesinde sahte evrakla gayrimenkul satmaya çalışan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı...Sakarya'nın Kocaali ilçesinde tapu müdürlüğünde sahte evrakla işlem yapmaya çalışırken gözaltına alınan 5 şüpheliden 4 tanesi tutuklandı. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Kocaali Tapu Müdürlüğündeki işlem sırasında gözaltına alınan, aralarında bir avukat ve tapu memurunun da olduğu 5 zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından Kocaali Adliyesine sevk edildi. 

Sulh ceza hakimliğine çıkarılan 5 zanlıdan 4'ü tutuklandı, şüpheli avukat da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kocaali Tapu Müdürlüğüne Muğla'nın Milas ilçesindeki 15 parçadan meydana gelen ve yaklaşık 500 milyon lira değerindeki 730 dönüm gayrimenkul için yetki evrakıyla başvuru yapan kişinin, müdürlükte çalışan bir personelin dikkatini çekmesi üzerine incelenen evrakın sahte olduğu tespit edilmiş, bunun üzerine polis ekipleri, aralarında bir avukatın da olduğu 4 şüpheliyi tapu müdürlüğünde imza aşamasındayken suçüstü yakalamıştı. 

Zanlıların ifadeleri doğrultusunda bir şehirdeki tapu müdürlüğünde görev yapan bir şüpheli daha gözaltına alınmıştı.