Salih Ölmez, çadırını da aldı ve gitti!

Salih Ölmez, çadırını da aldı ve gitti!

Depremin ardından villalı bahçesine depremzedelerin bulmakta güçlük çektiği çadırlardan iki tane kuran Salih Ölmez kayıplara karıştı. Ölmez, tepki çeken çadırları da bahçesinden kaldırdı

Van Ercişte 20ye yakın kişinin yaşamını yitirdiği Sevgi Apartmanının müteahhidi Salih Ölmez, havuzlu lüks villasının bahçesine kurduğu iki Kızılay çadırı ve çadırların önünde bulunan son model cipi ile Türkiyenin gündemine oturmuştu. Ölmez, yaptığı açıklamalarda pişkin bir şekilde, villasına komşu olan binalar hasarlı olduğu için ailesiyle bu çadırları kullandığını söylemişti. Tepkiler üzerine iki gün önce çadırlardan birini ihtiyaç sahibi bir depremzedeye verdiğini açıklayan Ölmezin lüks evi ve bahçesinde bu kez yeller esiyor. VATAN ekibi olarak dün kendisini görmeye gittiğimizde, villanın bahçesinde ne çadır, ne lüks bir cip gördük. Lüks villanın kilitli olan bahçe kapısındaki zili çaldığımızda ise kapıya bakan hiç kimse olmadı.

Yerinden yeller esiyor

Ölmezin villasından ayrıldığını anlayıp, ayrılmak üzereyken ise Ölmezler İnşaatın bir çalışanı bahçe kapısını açarak bahçeye girmeye çalıştı. Kendisine Salih Ölmez ve ailesinin nerede olduğunu sorduğumuzda ise, Burada değil. Taziyeye gitti dedi. Ölmezin telefon numarasını almak istediğimizi söylediğimizde ise, Sizin numaranızı alalım. Salih Beye vereceğim. O sizi arar dedi. Ancak, Salih Ölmez bizi aramadı. Salih Ölmezin halkın tepkisinden dolayı daha önce de bahsettiği Ankaradaki evine gittiği sanılıyor.

Savcı Deniz Ölmezin peşinde!

Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet beklemeden resen harekete geçmişti. Savcılar başlatılan soruşturma kapsamında enkazları tek tek inceledi. Her enkazdan ise kurulan ekiplerle numuneler alındı. Şu anda Ercişte 4 farklı ekip bu işlemi yapıyor. Salih Ölmezin çöken Sevgi Apartmanı için üç gün önce Erciş Savcısı Deniz Ayça Gerçek, binadan numune aldı.. Alınan numuneler TÜBİTAKa gönderildi. Buradan gelen rapora göre hukuki süreç devam edecek. Eğer raporda müteahhitin hatası tespit edilirse, Ölmez için hapse kadar gidecek süreç başlayacak.

VATAN