18 / 08 / 2022

Sancaktepe Hilal Mahallesi'ne tapu müjdesi!

Sancaktepe Hilal Mahallesi'ne tapu müjdesi!

Sancaktepe Belediyesi Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile yapılan çalışmalar kapsamında, Hilal Mahallesi sakinleri tapularına kavuştu. 

Sancaktepe Belediyesi Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile yapılan çalışmalar kapsamında, Hilal Mahallesi’nde bulunan hak sahiplerine gerçekleştirilen törenle tapularını dağıttı.

Sancaktepe Belediyesi'nde yer alan habere göre, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’ın da katıldığı törende, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem Hilal Mahallesi’nde uzun yıllar boyunca tapu sorunu yaşayan vatandaşların tapularını dağıttı.

Sancaktepe’de tapusuz kimsenin kalmayacağını dile getiren Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, "Evet bugün Hilal Mahallesi’nde ikamet eden komşularımıza tapularını veriyoruz. Bunların büyük bir bölümü belediye tapuları. Yıllar önce vatandaşlar belediyenin, kamunun arsalarını parselleyip parselleyip satmışlar. Muhtar senetiyle, köy senetiyle satmışlar. Tabi yıllarca süren çalışmalar ve şuana kadar binlerce komşumuza da tapu vermiştik. Bir tarafıyla belediye parselleri, diğer tarafıyla hazine parselleri, 2B parselleri ve bunlar üzerine ciddi çalışmalar oldu. 2B’de şuanda zaten yüzde 97-98’ lerdeyiz. Belediyemizin üzerinde olan mülklerde de yüzde 95’ lere kadar geldik. Çok az sayıda vatandaşın parseli bizde kaldı. Onları da kısa sürede inşallah çözeceğiz" dedi.

"Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak"

Hazine parsellerinde de ciddi çalışmaların yapıldığını dile getirerek sözlerine devam eden Başkan İsmail Erdem, "Yani bir, bir buçuk yıl içerisinde inanıyoruz ki hazine parselleri de sıfırlanmış olacak. Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak. Sancaktepe’de ikamet eden her komşu kendi tapulu mülklerinde oturmuş olacak. Zaten şuanda bölgemiz imara açık. Sağlıklı bir yapılaşma şartları içerisinde bir şehirleşme süreci yaşıyoruz" diye konuştu.