Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, imar affını savundu!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, imar affını savundu!Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, daha önceden karşı çıktığı İmar Barışı düzenlemesine sahip çıktı.


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'ten şaşırtan adım. Şükrü Genç, daha önce yaptığı birçok konuşma ve toplantıda muhalefet ettiği ve AK Parti'nin girişimleriyle hazırlanarak TBMM'de yasalaşan İmar Barışı düzenlemesine sahip çıkması büyük şaşkınlıkla karşılandı.

Takvim'de yer alan habere göre; İstanbul'da Sarıyer Ayazağa mahallesinde İBB mülkiyetinde olan parsellerde binaları bulunanlar tapularına kavuşmaya başladı! İBB Meclisi, Sarıyer Ayazağalı vatandaşların İBB Meclisine başvurusu sonucunda; 'Yapı Kayıt Belgesi' alan vatandaşlara yapılarının bulunduğu parsellerin satışı için gerekli yetkiyi ilçe belediyesine verilmesi kararı aldı. İBB Meclisi ilk etapta 40 adet taşınmazın satış yetkisini verirken satış bedelinin ise 5 yıla kadar taksitlendirilebilmesine de karar verdi.

İstanbul'un Sarıyer ilçesi Ayazağa mahallesinde yaşayan vatandaşların önemli sorunlarından olan mülkiyet - tapu sorununun çözümü için önemli bir adım atılırken; İmar Barış kanunu konusunda yoğun çaba sarf eden Sarıyer Belediye Meclisi - İBB Meclisi AK Parti Üyesi - Altyapı, Mesken ve Emlak Komisyon Başkanı Saim Kadıoğlu İBB Meclisinde yaptığı teşekkür konuşmasında; "Bu meclis kararının alınmasında emeği geçen İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'ya, Sarıyer'de görev yapan İlçe Başkanlarımıza ve diğer tüm destek veren meclis üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Ayazağa mahallemize hayırlı olsun" dedi.

ŞAŞKINLIK YARATTI 

İBB Meclisi oturumunda ikinci olarak söz alan CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in daha önce imar barış kanunu aleyhine vatandaşlara yaptığı konuşmalara rağmen imar barış kapsamında verilecek tapulara sahip çıkarak "Büyük emekler harcadık" şeklinde bir ifade kullanması ise şaşkınlığa neden oldu.

YAPI KAYIT BELGESİ ALMIŞ 

CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in daha önce şiddetle muhalefet ettiği İmar Barışı düzenlemesinden ilk faydalananlardan olduğu ve Bahçeköy Belediye binası için başvuruda bulunarak yapı kayıt belgesi aldığı da öğrenildi.