Sarot Grup’un iflas kararı kaldırıldı!

Sarot Grup’un iflas kararı kaldırıldı!

Bolu’da inşaatı başladığından beri gündem yaratan Burj El Babas’la ilgili yeni bir gelişme yaşandı. ''Şato'' müteahhidinin iflas kararı kaldırıldı.


Sarot Grup’a ait üç şirkete için verilen iflas kararı kaldırıldı. Hürriyet Gazetesi'nden İdris Emen'in haberine göre; İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 17. Hukuk Dairesi, grubun konkordato talebini ise reddetti. İflas kararı kaldırılan şirketler arasında Mudurnu’da şato tipi mimariyle villa yaptığı için tepki toplayan Burj Al Babas şirketi de yer alıyor. 

‘KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ’

Karar hakkında değerlendirmelerde bulunan Sarot Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mezher Yerdelen, “İstinaf mahkemesinin şirketlerimiz için daha önce verilen iflas kararını kaldırması olumlu bir gelişme. Zaten hükümet komiserlerinin raporunda da şirketlerin doğrudan batık olmadığı belirtilmesine rağmen yerel mahkemenin iflas kararı vermesine biz de şaşırmıştık. Karar düzeltildiği için sevindik. Ancak bu süre zarfında boş durmadık. İflas müdürlüğü denetimindeyken borçların yüzde 50’sini ödeyebilme durumu söz konusu oldu. Aynı zamanda Sarot Palace projesinin de bitimine yaklaştık. Taşkesti’deki Sarot Palace projesinin aralık ayında açılışını yapmayı dünüyoruz. Sarot Country projesini 2020’de, Burj Al Babas’ı ise 2021’de bitirmeyi düşünüyoruz” diye konuştu. Yerdelen, konkordato talebinin reddi ile verilen kararı ise itiraz edeceklerini de söyledi.

NE OLMUŞTU?

Sarot Grup bünyesinde bulunan Sarot Turizm Otelcilik A.Ş, Bolu E Enerji Beton Nakliyat ile Burj Al Babas Termal Turizm şirketleri tarafından 2018 yılında Bolu’nun Taşkesti ile Mudurnu ilçesine yakın devremülk, otel ve şato tipi villar yapılmaya başlandı. Ancak mali sebepler nedeniyle firma konkordato talep edince mahkeme üç şirket için iflas kararı verdi. İflas kararının ardından iflas müdürlüğü denetiminde şirket faaliyetlerine izin verildi. Sarot Grup bünyesindeki Burj Al Babas Termal Turizm Şirketi tarafından Mudurnu yakınında yapılan Burj Al Babas projesi mimari yapısı nedeniyle gündem olmuştu. 

Sarot Group'un faaliyetinin devamına yönelik karar!

Burj Al Babas projesi için karar günü!