Satılık ve kiralık devremülk arayanların ilk tercihi Bodrum!

Satılık ve kiralık devremülk arayanların ilk tercihi Bodrum!


Hurriyetemlak.com’un Temmuz 2010 verilerine göre Türkiye genelinde satılık ve kiralık devremülk arayan tatilcilerin öncelikli adresi Bodrum olduYaz sezonunun son ayına girdiğimiz şu günlerde tatilcilerin gözdesi Bodrum ve Antalya otel sayılarıyla turizm cenneti olurken, tatilini otelde geçirmek istemeyip devremülk almak, kiralamak isteyenler de aynı seçimleri yapıyor.

Hurriyetemlak.com’un Temmuz 2010 verilerine göre Türkiye genelinde satılık ve kiralık devremülk arayan tatilcilerin öncelikli adresi Bodrum oldu. Devremülk kategorisinde tercih edilen diğer bölgeler ise Yalova, Ankara, Afyon,  İzmir  olarak sıralanıyor. 

Hurriyetemlak.com verilerine göre Nisan ayından başlayarak Temmuzda en üst noktaya ulaştığı devremülk aramalarının yüzde 40’ı İstanbul’dan yapılırken, bunu Ankara, İzmir ve Bursa takip ediyor.

En çok devremülk ilanının verildiği iller ise, devremülk aramaları ile paralellik göstererek Bodrum, Yalova ve Ankara’yı, Antalya, Balıkesir ve Afyon oldu.

Devremülk ilanlarının fiyat ortalamalarına bakıldığında ise günlük, haftalık ve aylık değişkenlerine bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte kiralık ilanlar için alt sınır 500 TL, üst sınır 7.500 TL;  satılık ilanlar için ise alt sınır 3.000 TL, üst sınır 50.000 TL.

İlanlarda Bodrum'da ortalama devremülk fiyatları 12 bin TL civarlarındayken, Yalova’da 12 bin 500 TL'yi buluyor.