Şehir merkezindenki projelerin yıldızı parlıyor!

Şehir merkezindenki projelerin yıldızı parlıyor!Yıldırım Yapı Grubu tarafından İstanbul’un merkezi Şişli’de hayata geçirilen Kuleli Evleri Projeleri, lokasyon faktörü ve ulaşım alternatifleriyle konut sektöründe düşüş yaşanan şu dönemde şehir merkezinde olmanın avantajını yaşıyor... 


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye'de konut satışları 2018 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 oranında azalarak 95 bin 953 oldu. İstanbul 16 bin 247 konut satışı ile konut satışlarında en yüksek paya sahip olan şehir olarak kayıtlara geçti. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 9 bin 686 konut satışı ile Ankara, 5 bin 965 konut satışı ile  İzmir  takip etti.


 
Şehir merkezindeki projeler yabancı yatırımcıların ilgi odağı

TÜİK verilerine göre, yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,4 artarak 1.729 oldu. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Şubat ayında ilk sırayı yine İstanbul aldı. İstanbul'da toplam 604 konut yabancılar tarafından alındı. İstanbul’u sırasıyla 415 konut satışı ile Antalya, 134 konut satışı ile Bursa, 84 konut satışı ile Yalova ve 71 konut satışı ile Trabzon takip etti.

Yaklaşık yarım asırlık birikimine sahip Yıldırım Yapı Grubu, 2006'dan beri kentsel dönüşüme destek veren firmalar arasında yer alıyor. İstanbul’un merkezi Şişli’de hayata geçirdiği son projeleri Kuleli Evleri Poyraz I, Kuleli Evleri Poyraz II ve Kuleli Evleri Bomonti ile yepyeni yaşam alanları hayata geçiren Yıldırım Yapı Grubu, şehir merkezinde yer alan kentsel dönüşüm projelerine özellikle yabancı yatırımcıların ilgisi olduğunu belirtti. 

Şehir merkezindenki projelerin yıldızı parlıyor!

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Türkiye genelinde gerçekleşen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla gayrimenkul sektöründe olumlu gelişmelerin yaşanacağını belirterek, Kuleli Evleri projelerinin yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağında olmaya devam ettiğini ifade etti.

Yıldırım, bugüne kadar Bomonti bölgesinde yapılan, 600’ü aşkın projeyle özellikle yabancı ve genç kuşak yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirterek “Yabancı yatırımcılar özellikle şehir merkezinde yer alan birinci el konutlara ilgi gösteriyor. Bu nedenle de kentsel dönüşümle birlikte yenilenen yapılarla daha çok ilgililer. Ulaşımı kolay ve konumu avantajlı nitelikli konutların artmasıyla yabancı yatırımcıların gayrimenkul sektöründe yaptığı yatırımlarda artış gözleniyor. Yıldırım Yapı Grubu olarak Şişli gibi şehrin merkezinde ve kolay ulaşılabilir lokasyonlarda yer alan projelerimizle öne çıkarak yabancı yatırımcılar için tercih noktası haline geldik. Talebi azalan ikinci el konutları yeni bir mimari ile yeni bir yaşam alanına dönüştürüyoruz. Sağlanan bu fırsatlar ile yurtiçi dinamikleri her zaman canlı kalırken, yaşam kalitesini artıran bu projeler yurtdışı taleplerini de artırıyor.” diye konuştu.

http://www.kulelievleri.com