Şehrizar Konakları'nda daire teslimleri için geri sayım başladı!

 Şehrizar Konakları'nda daire teslimleri için geri sayım başladı! Şehrizar Konakları'nda daire teslimleri için geri sayım başladı!

Firma: Gap İnşaat

Proje: Şehrizar Konakları

Yeni satış kampanyasıyla Şehrizar Konakları’nda konut sahibi olmak isteyenlere Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan avantajlı vade farkı oranlarıyla dosya masrafsız kredi kullanma olanağı sunuluyor...
Üsküdar Altunizade’de  TOKİ  iştiraki Emlak Konut GYO ve Gap İnşaat’ın, İstanbul’a değer katacak bir proje olarak hayata geçirdiği Şehrizar Konakları’nda örnek dairelerin tanıtıldığı ve projeye özel hazırlanan yeni kredi kampanyasının detaylarının paylaşıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. Birbirinden cazip ödeme fırsatları sunan ve Türkiye Finans Katılım Bankası işbirliği ile hayata geçirilen satış kampanyası çerçevesinde, 12-60 ay arası yüzde 0,74 vade farkı oranıyla dosya masrafsız, 60-84 ay arası yüzde 0,76 vade farkı oranıyla dosya masrafsız ve 84 120 ay arasında yine dosya masrafsız yüzde 0,78 vade farkı oranıyla kredi kullanma olanağı sunuluyor.  28 Şubat tarihine kadar devam edecek kampanyada, yüzde 10 peşin ve 3 ay sonra yüzde 15 ödeme koşulu ile yüzde 75 oranında kredi kullanımı mümkün. Ayrıca, Şehrizar Konakları’ndan kampanya süresince dairesini alanlarla yüzde 5 oranında indirim sunuluyor. 


Şehrizar Konakları basın toplantısı için tıklayınız


Örnek daireler basın toplantısında tanıtıldı


Örnek dairelerin de basına tanıtıldığı toplantıda inşaat çalışmalarında planlandığı gibi sona yaklaşıldığını belirten Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin: “Arsa payı dahil 450 milyon TL yatırımla hayata geçen Şehrizar Konakları’nda aynı mahallede huzur ve güven içinde yaşamanın hayalini kuranları ağırlamaya hazırlanıyoruz. Projede güvenlikten sosyal olanaklara, kullanılan malzemeden iç mimariye kadar yaşama değer katacak birçok ayırt edici özellik bulunuyor. Hem günümüzün hem de geçmişin değerlerine sahip çıkan bir yaşam  alanında bir arada yaşamak isteyen geniş aileler için İstanbul’un en özel bölgelerinden birinde 


inşa ettiğimiz projede daire teslimlerinin yaz sonunda başlamasını hedefliyoruz. 49 bin 500 metrekarelik arazide 101 bin metrekare inşaat alanı bulunan Şehrizar Konakları'nda 38 blok ve 208 lüks daire yer alacak. Bu alanın Boğaz’a ne kadar yakın olduğu düşünülürse projenin eşine az rastlanır olduğunu ve sakinlerine ayrıcalıklı bir yaşam alanı vaat ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz” diye konuştu.


Şehrizar Konakları Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Han Tümertekin, Nevzat Sayın, İhsan Bilgin ve Sinan Kafadar’ın imzalarını taşıyor. Tarihte var olan ve tarihin her döneminde kalitesini koruyabilecek bir mekân kimliğine sahip Şehrizar Konakları, her evin bulunduğu yerden hangi açıyla en iyi manzarayı yakaladığı ve gördüğü açıda hangi ağacın varlığının en iyi olacağına kadar her detayın düşünüldüğü bir proje. Binaların değil, yerleşmenin mükemmel şekilde algılandığı bir mimariye sahip  Şehrizar Konakları  bir arada yaşamak isteyen geniş aileler için huzurlu ve ferah bir ortam sağlarken, İstanbul’un bitkilerinin kullanıldığı peyzaj düzenlemeleriyle sıcak ve samimi bir mahalle ortamını da mimariye yansıtıyor. 


Şehrizar Konakları projesini Feyzullah Yetkin anlatıyor tıklayınız


Banyo ve mutfak mobilyalarından yatak odasına, salon oturma gruplarından yemek odasına kadar tüm mobilyaları, avizeleri ve deseninden modellenmesine tüm halıları özel olarak üretilen örnek dairede birinci sınıf malzemeler kullanıldı. Koridor, mutfak ve ıslak hacim döşemelerinde kullanılan doğal taş mermer, salon ve diğer odaların zeminine uygulanan rutubete dayanıklı özel üretim huş kontralı lamine parke, yüksek tavanlı çatı dubleks tasarımı, yerden ısıtma konvektör sistemi, VRV soğutma sistemi, evin genel aydınlatma, soğutma ve ısıtma sitemini kontrol eden akıllı bina otomasyon sistemi örnek dairede öne çıkan özelliklerden en dikkat çekenleri. Şehrizar Konakları’nda konak zenginliğini ortaya çıkaran malzemelerin yanı sıra örnek dairenin pratik çözümler üreten, şık ve aynı zamanda işlevsel iç mimarisi sayesinde aynı mekanda günümüz ve geçmişin estetik değerleri bir arada sunuluyor.


38 blok ve 208 lüks dairenin yer aldığı Şehrizar Konakları büyüklükleri 180 metrekare ile 626 metrekare arasında değişen konaklardan oluşuyor. Halen satışı devam eden dairelerin fiyatları ise KDV dahil 2 milyon 100 bin TL’den başlıyor.


İstanbul’un bitkileri Şehrizar’ın dokusunu oluşturuyor


Şehrizar Konakları, ana rengi olan yeşille, koru içindeki zengin bitki örtüsüyle farklılaşan doğayla iç içe bir yaşamın yanı sıra, bahçe ve teras keyfini de bir arada yaşatacak.  Peyzajıyla, detayı önemseyen, bireysel vakit geçirme fırsatı veren özel bahçe alanlarıyla öne çıkan Şehrizar Konakları’nda, bahçe dubleks daireleri de farklı bir yaşam alanı sunuyor. Her mahallenin ortak bahçe alanlarının bulunduğu projenin peyzajında, İstanbul’un doğasını yansıtan Manolya, Süs Kirazı, Gülibrişim, Oya Ağacı, Süs Elması, Sarı Salkım, Akağaç, Huş, Katalpa ve Erguvan gibi bitkiler kullanılıyor. Kullanılan malzemenin kalitesi ile de farklı…


Şehrizar Konakları, projede kullanılan malzeme kalitesi ile de farklılaşıyor. Şehrizar Konakları projesinde kullanılan titanyum çinko çatılar ve dış cephede kullanılan thermowood işlemi görmüş ahşap dış cephe kaplamaları ve traverten doğal taş uygulamaları projeye kattığı estetiğin yanında uzun ömürlü ve sağlam bir yapı oluşturuyor. Şehrizar Konakları’nda titanyum çinkodan yapılan çatıların kiremitleri projeye özel olarak üretildi. Güvercinlik ve dere kaplama malzemeleri olarak Titanyum Çinko kullanılan evlerde dış cephe kaplamaları ise thermowood işlemi görmüş dişbudak ahşap ve traverten doğal taştan oluşuyor.  


Kendi kendini doğal yollarla koruyan, demir içermeyen titanyum çatılar zamanla üzerinde oluşan tabaka sayesinde atmosfer etkilerine karşı doğal koruma oluşturabiliyor. Şehrizar Konakları’nda binaların dış cephelerinde ahşabın yüksek derecede ısı ve su buharıyla thermal 

olarak modifiye edilmesi işlemi olan thermowood ile uzun ömürlü doğal koruma sağlanıyor. Şehrizar Konakları’nda pencere ve sürme kapı sistemleri ise SAPA marka ısı izolasyonlu alüminyum profillerden yapılıyor.  


Otoparklarda elektrikli otomobiller için araç şarj istasyonları bulunuyor


Konak sahipleri için birçok ayrıntının düşünüldüğü projede toplam 600 araç kapasitelik otoparklarda elektrikli otomobillerin şarj olması için tasarlanan araç şarj istasyonları da bulunuyor. 

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.


Sektörün en köklü kuruluşlarından Emlak Konut’un temelleri 1953 yılında atılmıştır. Kurulduğu günden itibaren daima Türkiye’yi modern yaşam alanlarıyla buluşturmayı ilke edinmiştir. İstanbul’da Ataköy, Ankara’da Oran ve Elvankent projeleri bu anlayışın en somut örnekleri olmuştur. Ayrıca bu projeler modern kent anlayışının Türkiye’deki ilk temsilcileri arasında yer almıştır. Emlak Konut, yıllar içinde kazandığı birikimi ve teknik altyapısı sayesinde birçok büyük projede; mühendislik ve müşavirlik ve kontrolörlük desteği vermiştir. 2002 yılında Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüşen Emlak Konut, bugün Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı haline gelmiştir.

Emlak Konut, devlet kurumu disipliniyle özel sektör anlayışının bir araya geldiği nadir örneklerden biridir. Bu yaklaşımla dünyadaki inşaat teknolojilerini yakından takip ederek, Türkiye’ye pek çok yenilik kazandırmıştır.


Emlak Konut, her yeni projesinde çıtayı bir adım daha yukarılara taşıma gayretinden ödün vermemiş, 2003 yılından itibaren ürettiği ve ihalesini gerçekleştirdiği konut sayısı toplamda 75.000’e ulaşmıştır.

Emlak Konut geldiği noktada hızlı büyümesini sürdürmek amacıyla 2010 yılında halka arz edilmiştir. Beklenenin üzerinde bir ilgi gören Emlak Konut halka arzıyla; yurtiçi bireysel yatırımcı talebinde Türkiye rekoru kırıldığı gibi, Cumhuriyet tarihinin en büyük 5 halka arzından biri gerçekleşmiştir. Emlak Konut, hızlı yükselişiyle vizyonunu ve amaçlarını daha da yukarılara taşıyarak, sektöründe sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olmak için kararlılıkla çalışmaktadır.
Gap İnşaat ve Çalık Gayrimenkul 

 

Çalık Holding’in inşaat sektöründe hızla büyüyen iştiraki Gap İnşaat; 1996 yılından bu yana 8 ülkede 110’dan fazla projeyi hayata geçirdi. Engineering News Record (ENR) tarafından her yıl açıklanan  "Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 2006 yılından itibaren yer almaya başlayan GAP İnşaat, ISO 9001 Kalite Yönetim, ISO 14001 Çevre Yönetim ve ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikalarının da sahibidir. 4 bin 500 kişiye istihdam sağlayan şirket, "coğrafi genişleme" hedefi doğrultusunda Türkiye, Katar, BAE, Umman, Irak ve Rusya'da sürdürdüğü yoğun çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Bağdat Uluslararası Havalimanı'nı şehir merkezindeki Meçhul Asker Anıtı’na bağlayan otoyol yenileme çalışmalarını ve 1 milyon 600 bin metrekarelik peyzaj alanı oluşturulması projesini  Gap İnşaat  üstlendi. 195 milyon ABD Doları tutarındaki proje bu yıl tamamlanması planlanmaktadır. Emlak Konut GYO A.Ş. ile gelir ortaklığı modeli ile gerçekleştirilen  Şehrizar Konaklarının temelini 2010 yılında atan Gap İnşaat, ayrıca Varyap İnşaat ile, Emlak Konut GYO A.Ş.’nin Doğu Ataşehir arsası üzerinde  100 bin metrekarelik “Doğu Ataşehir" projesini  gerçekleştirecektir. Bunun yanı sıra, Türkiye'de kamu ve özel sektör ortaklığıyla yapılan ilk yenileme projesi özelliği taşıyan "Tarlabaşı Kentsel Yenileme Projesi"nde Gap İnşaat yüklenici şirket olarak  görev almaktadır. Beyoğlu Belediyesi'nin önderliğinde hazırlanan projede; Tarlabaşı'nda İstanbul'a yakışır ,daha yaşanabilir, daha güvenli bir yaşam merkezi oluşturulması amaçlanmaktadır. GAP İnşaat, Fatih Belediyesi önderliğinde geliştirilen Fener-Balat-Ayvansaray yenileme projesinde de yüklenici şirket olarak yer almaktadır. Diğer taraftan, Gap İnşaat Zincirlikuyu’da 2009 yılında satın aldığı ofis binasını yıkarak, yerine A sınıfı ve Landmark ofis inşaatına başlamıştır. Çalık Grubu’nun 2010 yılında faaliyete geçen gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketi Çalık Gayrimenkul, Yenibosna Kuyumcukent bünyesinde  14 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde karma bir projenin de konsept proje çalışmalarını sürdürmektedir. 0216 557 90 10

0212 506 50 00

www.sehrizarkonaklari.com


projeye sor