Selenium Twins örnek proje seçildi

Selenium Twins örnek proje seçildi

Uluslar arası İnşaat Mühendisliği Öğrencileri Kongresi'ne katılan inşaat mühendisliği öğrencileri, BJK Süleyman Seba Tesisleri projesini örnek proje seçti.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi Mühendisliğe Hazırlık Kulübü (MHK)'nün 1-7 Nisan 2008 tarihleri arasında düzenlediği  Uluslararası İnşaat Mühendisliği Öğrencileri Kongresine (InterCES'08) katılan dünyanın önde gelen inşaat mühendisliği öğrencileri, BJK Süleyman Seba Tesisleri  projesini örnek proje olarak gösterdi.

Meksika, İspanya, Belçika, Almanya, İran, Slovenya, Bosna Hersek, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan, Fransa, Letonya, Makedonya, Hırvatistan'dan gelen  210 inşaat mühendisliği, mimarlık öğrencisi ve mezunları Selenium Twins projesinin şantiyesini gezdi. Aşçıoğlu İnşaat'ın Projeler Koordinatörü Yüksek Mimar Serdar Sipahioğlu tarafından bilgilendirilen mimarlık talebeleri, yurtdışında bile görmedikleri inşaat kalitesi ve konforu bu projede gördüklerini dile getirdi.

Serdar Sipahioğlu, dünya nüfusunun artmasına paralel olarak kalabalıklaşan metropollerde ancak Selenium Twins gibi kompakt rezidanslarda yaşanarak hayatın çözümleneceğini vurguladı. Türkiye'nin köklü ailelerini bir araya toplama başarısını gösteren bu projede her türlü sosyal tesisin yanısıra hastane, süpermarket, iş merkezi, kültür merkezi ve çarşının yer alması ve inşaatın kalitesi örnek proje olarak seçilmesinde büyük etken oldu.

web:www.selenium34.com