13 / 08 / 2022

Seranit, NeoSera adı altında beş yeni ürün hazırladı!

Seranit, NeoSera adı altında beş yeni ürün hazırladı!

Sektörün öncü ve yenilikçi yüzü Seranit, 2011 yılı için dijital bir üretim tekniği kullanarak NeoSera adı altında beş yeni ürün hazırladı. Dijital baskı tekniği ile tasarlanan Troya, Nares, Storm, Luna ve Terra, porselenin saf dokunuşunu temsil ediyorHayallerinize açılan farklı bir dünya olan dijital çağın modern çizgilerini porselenle buluşturan NeoSera serisinin üretiminde kullanılan dijital baskı tekniği ile ürün yüzeyine çok detaylı görüntüler aktarılabiliyor.  Dijital baskı teknolojisi sayesinde  geleneksel tekniklerde sadece 1 mm olan rölyef derinliklerinde renk işlenebilme imkanı, 5 mm'ye çıkıyor. Böylece ürün yüzeyindeki derinlik ve görsellik çok daha etkili, zengin ve doğal bir görünüm kazanıyor.

NeoSera koleksiyonunda, gerçek doğal taş etkisinin, üç boyutlu görünümünü bulmak mümkün. Troya; sarmal desenli ve gri renkte, Nares; doğal taş görünümü veriyor, Storm; içinde kahverengi ton ve desenlerin yer aldığı bir tasarım, Luna; ay yüzeyini yansıtıyor, Terra ise mozaik görünümü ile dikkat çekiyor.
Mekanlara değer katmak için geleceğin teknolojisiyle tasarlanan NeoSera; Terra ve Troya serilerinde 60x60, Nares, Storm, Lunada ise 60x120 ebatlarında üretiliyor.

Seranit Hakkında

Seranit Granit Seramik Sanayi Ticaret A.Ş. Türkiyenin ilk Teknik Porselen üreten fabrikası olarak Bilecik Organize Sanayi Bölgesinde 1992 yılında kurulmuş, 1993 yılında üretim faaliyetine başlamıştır. 55 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 102 bin metrekarelik bir alanda faaliyetini sürdürmekte olan SERANİTin kapasitesi 8,5 milyon metrekareye ulaşmıştır. Sahip olduğu üretim teknolojileri ile dünya teknik porselen üreticileri arasında saygın bir yer edinen SERANİT, bünyesinde gerçekleştirdiği AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları sayesinde birçok ilke de imza atmıştır.