Sezen Aksu'nun evinin güzellik merkezine dönüşmesine izin yok!

Sezen Aksu'nun evinin güzellik merkezine dönüşmesine izin yok! Sezen Aksu'nun evinin güzellik merkezine dönüşmesine izin yok!

Minik Serçe Sezen Aksu, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un Beylerbeyi'nde bir dönem yaşadığı evini satın alarak güzellik merkezi işletmeciliği yapan Safiye Turan’a kiralamıştı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Güzellik merkezi olmasına müsaade edemeyiz” diye konuştu.Sezen Aksu, İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un Beylerbeyi’nde bir dönem yaşadığı evi 9 yıl önce satın almıştı. Evinin içerisinde tadilat yaptıran Aksu, ardından evi güzellik salonu işleten Safiye Turan’a kiralamıştı. Olayın sosyal medya üzerinde yer almasıyla güzellik merkezi olarak işletilen ev, Üsküdar Belediyesi zabıta ekiplerince mühürlendi.

Hürriyet'ten İsmail Bayrak'ın haberine göre, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konu hakkındaki açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Orası Mehmet Akif Ersoy’un belli bir süre kaldığı ev. Dolayısıyla bu ev tapuda da bellidir, bugüne kadar ev olarak kullanılmıştır. Burası mesken yani, burada ticari faaliyet olmaz. Ticari anlamda ruhsat asla veremeyiz ve ruhsatsız çalıştırdığı için de mühürlenmiştir. Bilgimiz yoktu sonradan öğrendik ve mühürledik. Ruhsat yok zaten bunu halen kiracı olan şahıs da kabul ediyor. Güzellik salonu işletiyormuş, müsaade edemeyiz. Başvurusu da yok zaten. Bu evde ancak tarihi şahsiyete uygun tadilat yapılarak oturulabilir.”