SGK'nın Darıca tesisleri belediyeye devredilecek!

SGK'nın Darıca tesisleri belediyeye devredilecek! SGK'nın Darıca tesisleri belediyeye devredilecek!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, SGK'nın Darıca ilçesinde bulunan atıl durumdaki tesislerini inceledi. Bakan Faruk Çelik, tesisin belediyeye devri konusunda somut adım atılabileceğini söyledi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) Darıca ilçesinde bulunan atıl durumdaki tesislerini inceledi. 


Çelik, incelemenin ardından, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerinden atıl vaziyetteki tesisi kurtarma yönünde talepte bulunduğunu belirterek, bu nedenle tesiste inceleme yaptığını, görüşmelerin ardından devir konusunda somut adım atılabileceğini söyledi.


Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da tesisin atıl durmasına üzüldüklerini dile getirerek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle tesisi yeniden düzenleyerek faaliyete geçirmek istediklerini kaydetti. 


Tesisin devri için Bakan Çelik'ten talepte bulunduklarını anlatan Karabacak, olumlu sonuç almaları durumunda tesisi yenileyerek halka açmak istediklerini ifade etti. 


Çelik’e, incelemesi sırasında Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Darıca Kaymakamı Ömer Karaman da eşlik etti.


Bayramoğlu Mahallesi'nde 22,5 dönümde kurulu 445 kişi kapasiteli eğitim ve dinlenme tesisinde 136 bungalov tipi ev, biri yarı olimpik olmak üzere 3 yüzme havuzu ve plaj bulunuyor.


AApus