SİNPAŞ Bosphorus City'de 100 bin dolara

SİNPAŞ Bosphorus City'de 100 bin dolaraSinpaş GYO'nun Küçükçekmece Halkalı'da gerçekleştireceği Bosphorus City, toplam 412 bin 177 metrekare birbirine komşu iki parselden oluşan arsanın 246 bin 92 metrekare büyüklüğündeki 800 ada ve 4 parselin üzerinde yer alacak. İlk etabın satışları bu ay ba


Sinpaş GYO, konsept projelerine bir yenisini ekleyerek “Bosphorus City”yi hayata geçiriyor. “Yaşayan Boğaziçi” konseptini esas alarak Boğaziçi'nin güzelliklerini Halkalı'ya taşıyan ve “Bosphorus City” sakinlerine Boğaziçi'ni yaşama fırsatı verecek olan eşsiz projenin lansmanı mayıs ayının ilk haftasında yapılacak.

“Bosphorus City”, Sinpaş GYO'nun Küçükçekmece Halkalı Mahallesi'nde mülkiyeti tamamen kendisine ait olan toplam 412 bin 177 metrekare birbirine komşu iki parselden oluşan arsasının, 246 bin 92 metrekare büyüklüğündeki 800 ada ve 4 parselin üzerinde yer alacak.

Önceden planlandığı gibi yapı ruhsatları alınan projenin birinci etabında 670 adet bağımsız birim, 81 bin 520 metrekare satılabilir alan bulunuyor.

Projenin diğer etaplarında yaklaşık 291 bin 600 metrekare brüt alana sahip 2 bin 86 adet bağımsız bölüm daha yer alacak. Diğer etaplarda yer alacak bağımsız bölümlerin ruhsat süreçlerinin 2008 yılı 3'üncü çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Sinpaş GYO, Bosphorus City projesinin geliştirildiği parselin yanında yer alan 166 bin 85 metrekare büyüklüğündeki 801 ada ve 2 parsel üzerinde ise farklı bir konsept taşıyan ayrı bir proje planlıyor.

Boğaz'da yaşam keyfi

İstanbul Boğazı'nın ve boğaz etrafındaki yaşamın Sinpaş GYO tarafından yorumlanarak hayata geçirileceği “Bosphorus City”de, Bebek Parkı, İstinye Koyu, Yeniköy, Paşabahçe, Emirgan Çınaraltı, Kanlıca, Anadolu ve Rumeli Hisarı, Kandilli ve Çengelköy Meydanları'nın karakteristik özellikleri projeye taşınıyor. Spor ve yürüyüş alanları, sosyal mekanların yanı sıra semtlere özgü bitki örtüsünün de unutulmadığı, kısaca Boğaz'da yaşama zevkini ve ayrıcalığını sunan “Bosphorus City”, bölge mimarisine ve yaşam tarzına da artı bir değer katacak.

Rakipsiz proje

Çevresinde ticaret, sanayi ve turizm/rekreasyon alanlarının hızla artmasıyla konut ihtiyacının çoğaldığı Küçükçekmece Halkalı bölgesinde Sinpaş GYO'nun yapımına başladığı bu dev proje 2008'de sektöre dinamizm katacak. Bölgedeki avantajlı konumu ve sadece konut değil, keyifli bir yaşam tarzı sunan emsalsiz “Bosphorus City”de, konutların hızla tükenmesi bekleniyor.

Toplam arsa alanı 246 bin 92 metrekare olan projede, 26.185 m² su alanı (boğaz/gölet), 79 bin 473 metrekare yeşil alan, 11.550 metrekare açık spor alanları, 10 bin 19 metrekare sosyal tesis alanları ve 647 metrekare kreş alanı bulunuyor. Konutlar ise, Döner Kuleler, Teras Evler, Yay Bloklar, Yalı Apartmanlar ve Boğaziçi Yalıları'nın meydana getirdiği “Boğaz Şehri” toplam 62 blok ve 2764 daireden oluşuyor. Daireler 60 metrekare ile 520 metrekare arasında değişen 38 adet farklı ev tipinden oluşuyor.