Şişhane metrosu açıldı

Şişhane metrosu açıldı Şişhane metrosu açıldı

"Taksim-Yenikapı" hattı "Taksim-Şişhane" istasyonu ile "4. Levent-Atatürk Oto Sanayi" metro hattının açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün yapıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından inşaatı bitirilen "Taksim-Yenikapı" hattı "Taksim-Şişhane" istasyonu ile "4. Levent- Atatürk Oto Sanayi" metro hattının açılışını bugün gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada; Uzunluğu kuzeyde ve güneyde toplam 7,15 km olan İstanbul Metrosu'nun açılışı bugün yapıldı. Şişhane-Maslak arasının 21 dakika olduğu, Şişhane ile Maslak- Atatürk Oto Sanayi Sitesi arası ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerini Maslak'taki kampüslerine kadar ulaştıracak bu hattın, öğrenci ve çalışanlar için de ulaşımda kolaylık sağlayacağı belirtildi.

Şişhane-Maslak Hattının hizmete alınmasıyla, "Taksim - 4. Levent" metro hattında halen 200 bin olan günlük yolcu sayısında en az yüzde 100 artış bekleniyor. Hat üzerinde aktarmasız seferler Temmuz 2009'dan itibaren gerçekleşecek.

İlgili haber

Metronun yeni durakları bugün hizmete giriyor

pus