25 / 09 / 2022

Sivas'ta kentsel dönüşüm kapsamında 23 dükkanın yıkımı yapıldı!

Sivas'ta kentsel dönüşüm kapsamında 23 dükkanın yıkımı yapıldı!

Sivas'ta yürütülen Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında, 23 dükkanın yıkımı gerçekleştirildiSivas'ta yürütülen Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında, 23 dükkanın yıkımı gerçekleştirildi. 

     Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Demircilerardı Mahallesi'nde bulunan eski sanayi bölgesindeki yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. 

     Burada konuşan Ürgüp, belediye kontrolüne geçen dükkanları yıkmaya başladıklarını belirterek, projede geri adım atmayacaklarını söyledi. 

     Projenin hazırlık çalışmalarının yaklaşık 2 yılı bulduğunu dile getiren Ürgüp, ''Yazın yıkarken buradaki esnaf bana dedi ki; 'Bizim iş yapma dönemimiz yaz başkanım, kışın yıkalım.' Kışa geldik şimdi diyorlar 'yaza çıkalım.' Yaz, kış bitmeyecek. 908 tane mülk sahibi muvafakat verdi. İnşallah bu yıl bu projeyi uygulamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bundan sonra durmak yok, yıkımlar devam edecek. Ne zaman biterse bitene kadar bu faaliyeti sürdüreceğiz'' ifadelerini kullandı. 

     Eski sanayi sitesinin yıkılarak yerine lüks rezidanslar, alışveriş merkezinin yapılması planlanan proje kapsamında 23 dükkanın yıkımını gerçekleştirildi. 

     AA
Geri Dön