Siyah Kalem Köy'ün yeni etabına 550 konut ekleniyor!

Siyah Kalem Köy'ün yeni etabına 550 konut ekleniyor! Siyah Kalem Köy'ün yeni etabına 550 konut ekleniyor!

SİYAHKALEM Mühendislik tarafından Emlak Konut GYO ortaklığında Zekeriyaköy’de geliştirilen, Köy projesinde ikinci etap başlıyor. 550 ünitelik ikinci etabın temeli yıl sonuna kadar atılacak.

SİYAHKALEM Mühendislik tarafından Emlak Konut GYO ortaklığında Zekeriyaköy’de geliştirilen, toplam 1.167 konut, 15 bin metrekarelik bir çarşı ve sosyal donatı alanlarından oluşan, yatırım değeri 1.3 milyar TL’yi bulan KÖY projesinde ikinci etap başlıyor. 550 ünitelik ikinci etabın temeli yıl sonuna kadar atılacak. 200 bağımsız bölüm ve 15 bin metrekarelik açık bir çarşıdan oluşan üçüncü etabın temeli ise 2016 yılı ortasında atılacak. İlk etapta yer alan 462 konutun yarısının da satışı tamamlandı. 


Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman, ekonomik dalgalanmalara rağmen satış hedeflerine uygun ilerlediklerini belirterek, kurlarda dalgalanma olan dönemlerde genellikle yatırımların beklemeye alındığını, ancak son aylarda gerçekleşen durumun projenin satış hızına yansımasının çok sınırlı olduğunu söyledi.

 

KÖY’de, proje alanının 264 bin metrekaresi yeşil olan olarak ayrıldı. Projedeki uğaç transplantasyonu için bugüne kadar yaklaşık 3 milyon TL harcandı. Ağaçlar, OPİTZ firması tarafından taşınıyor.


Vatan


www.koy.com.tr