Soyak'tan Hadımköy'e 3 bin 500 konut

Soyak'tan Hadımköy'e 3 bin 500 konut

Soyak İnşaat, İstanbul'un Avrupa yakasında Hadımköy bölgesinde 500 milyon YTL'lik bir yatırım bedeli ile 3 bin 500 konut inşa edecek.


Projeyi inşa edecekleri arsayı geçtiğimiz aylarda satın alan Soyak İnşaat'ın, bu arsa üzerinde 250 bin metrekare inşaat izni bulunuyor. Bu arsa üzerinde inşa edilecek konutların metrekare büyüklüğü 45, 65, 75 ve 100 metrekare olacak. İnşasına önümüzdeki yıl başlanması planlanan projenin ilk etabı 2010'da teslim edilecek.

Çeşme'ye yeni bin konut projesi

İzmir'de şu anda Karşıyaka'da bin 600 konuttan oluşan Soyak Mavi Şehir Projesi'nin ilk etabını oluşturan 880 daireyi önceki aylarda teslim eden Soyak İnşaat, 2009 yılında Çeşme'nin Zeytinalanı bölgesinde 200 adet villadan oluşan 200 milyon dolarlık yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

İzmir'in sosyo ekonomik altyapısının hızlı gelişimi ve tüketici beklentileri nedeniyle konut yatırımı için uygun bir bölge olarak gördüklerini belirten Soyak Holding CEO Vekili Emre Çamlıbel, bu proje hakkında "İzmir'de müşteri nezdinde güven uyandırmış ve nitelikli konutlar üreten kurumsal firmaların projelerine talep olduğunu biliyoruz. 2006 yılında satışa sunduğumuz Soyak Mavişehir projemizin satış başarısı, bizleri İzmir'in yaşam kalitesine katkıda bulunacak yeni projeler üretme konusunda yüreklendirdi" şeklinde bilgi veriyor.


Okhan Şentürk/Ekonomist