Sunflower Evleri'nde 470 bin dolara ahşap villa

Sunflower Evleri'nde 470 bin dolara ahşap villa

Depreme dayanıklı olarak inşa edilen Sunflower Evleri'nde fiyatlar 470 bin dolardan başlıyor.


Saral İnşaat Grubu tarafından Silivri'de 923 bin metrekare alan üzerinde projelendirilen Sunflower Evleri, 261 ile 480 metrekare arasında kullanım alanlı 400 villadan oluşuyor. Projede konutlar hemen teslim ediliyor. Altı değişik modelde inşa edilen villaların bahçeleri 650 metrekare ile 2 bin 200 metrekare arasında değişiyor.

Bahçe ve ev metrekareleri farklı projelendirildiği için fiyatlar kişiye özel belirleniyor.185 bin metrekarelik imar izinli alanın yüzde 60'ının inşaat için kullanıldığı projede konut fiyatları 470 bin dolardan başlıyor. Tüm bankalardan konut kredisi kullanılabiliyor. Kişiye özel faiz oranları ve alternatifli ödeme planları uygulanıyor. Bankalar ayrıca Sunflower proje konseptini nitelikli, özel ve risk analizini düşük gördükleri için özel faiz indirimi de uyguluyor.

Villalar 3 ay sonra ya da hemen teslim olduğu için projenin taksitli satışı veya kampanyası bulunmuyor. Ancak yapımcı şirket maksimum 6 aya kadar vadelendirme yapıyor. Minimum satış bedelinin yüzde 25'i peşin olarak alınıyor. Metrekare ortalama satış fiyatı ise 1.800 dolar metrekare + KDV'den başlıyor.

İnşaatına Mayıs 2000 tarihinde başlanan projenin tamamının Aralık 2009'da bitmesi planlanıyor. Şu ana kadar 260 villanın satışı tamamlanmış durumda ve ikamet projenin başladığı yılın Ağustos ayından beri devam ediyor.

Sunflower Evleri, Türkiye'nin ahşap taşıyıcı sistemle inşa edilen depreme dayanıklı, insan sağlığı açısından elverişli ve güvenli tek projesi olma özelliğini de taşıyor. Sunflower projesi spor, rekreasyon ve yeşil alanları bünyesinde bulunduruyor.

İstanbul-Silivri'de, Marmara'nın kuzey kıyısında, E-5 ile deniz arasında bin 200 metrelik sahil şeridi üzerinde, TÜYAP Fuar Merkezi'ne 15 dakika, Akmerkez'e 45 dakika, Ataköy Marina'ya 35 dakika, Atatürk Havalimanı'na 30 dakikalık mesafede bulunuyor.

1) Projenin adı: Sunflower Silivri projesi.

2) Yapmcı şirket: 37 yıldır sektörde faaliyet gösteren Saral İnşaat Grubu tarafından inşa ediliyor.

3) Projenin lokasyonu: İstanbul-Silivri'de, Marmara'nın kuzey kıyısında, E-5 ile deniz arasında 1.200 metrelik sahil şeridi üzerinde kurulan Sunflower Evleri, 12 aylık yaşam konsepti üzerine kurulmuş ülkenin ahşap taşıyıcı sistemle inşa edilen depreme dayanıklı ve güvenli tek projesidir.

4) Toplam arsa alanı: 923 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Sunflower projesi tüm spor, rekreasyon ve yeşil alanları bünyesinde barındırıyor.

5) Toplam inşaat alanı: Toplam inşaat alanı 185 bin metrekare ancak verilen imarın yüzde 60'ı kullanılıyor. Sunflower projesi imarın eksik kullanıldığı bir proje olarak tarihe geçecek.

6) İnşaata ne zaman başlandı: Mayıs 2000 tarihinde inşasına başlanan projede aynı yıl içinde Ağustos ayında ikamete başlanılmış.

7) Ne zaman bitirilecek: Sunflower projesinin bitiş tarihi Aralık.2009 dur.

8) Konut sayısı: 400 adet müstakil bahçeler içerisinde villalardan oluşuyor.

9) En düşük / En yüksek metrekareler: 261 metrekare ile 480 metrekare arasında kullanım alanlı villalar anahtar teslim olarak müşteriye sunuluyor.                                                        

Evler 6 değişik modelde olup bahçeleri 650 metrekare ile 2 bin 200 metrekare arasında değişiyor.

10) En ucuz ve en pahalı konutun fiyatı: Müstakil evler 470 bin dolardan başlıyor. Bahçe ve ev metrekareleri farklı teslim edildiği için fiyatlar kişiye özel veriliyor.

11) Şimdiye kadar satılan konut sayısı: 260 villanın satışı tamamlandı ve ikamet projenin başladığı günden beri devam ediyor. Satılan her villanın ikamete açılması en geç 3 ay içinde oluyor.

12) İstenilen minimum peşinat: Evlerin satışlarında minimum peşinat yüzde 25. Ancak müşterinin farklı ödeme planları da karşılıklı görüşmeyle belirlenebiliyor.

13) En düşük taksit: Sunflower projesi her yönüyle butik bir proje olması nedeniyle teslimatları hemen veya en geç 3 ay içinde olabiliyor. Evler hemen teslim olduğu için projenin taksitli satışı veya kampanyası yok. Ancak yapımcı şirketin vadelendirmesi maksimum 6 ay.

14) Metrekare ortalama satış fiyatı: 1.800 dolar metrekare + KDV'den başlıyor.

15) Diğer projelerden ayırt edici özelliği: Satış ve pazarlamasında ilklerin uygulandığı bu projede hedef kitle seçilerek ev satılıyor.

Yapımcı şirketin 37 yıldır sektörde faaliyet gösteren Saral İnşaat Grubu olması pazarlama ve satış stratejisinin insan odaklı olması, işletme ve hizmetlerin satış sonrası memnuniyet getirmesi ve farklı yönetim anlayışı ile uygulanan ahşap taşıyıcı -WOODTECH-sistemli teknolojinin ülkede ilk defa uygulanması projenin emsalsizliğini gösteriyor.

16) Anlaşmalı bankalar: Tüm bankalarla çalışılıyor. Bankalar Sunflower müşterilerine özel, faiz oranları ve ödeme planları uyguluyor.

18) Faiz oranı: Kişiye özel faiz oranları ve alternatifli ödeme planları bankalar tarafından uygulanıyor. Bankalar Sunflower proje konseptini nitelikli ve özel bulduğu için risk analizi düşük görüyor. Hem yaşamsal hem de yapısal olarak riski düşük olan bu projeye özel faiz indirimi uygulanıyor.

www.sunflower.com.tr