Sur Çelik Kapı, Aydın'da eski fabrika arazine otel inşa edecek!

Sur Çelik Kapı, Aydın'da eski fabrika arazine otel inşa edecek!BANKA, askerî bina ve NASA standartlarında kapı üretimi yapan Sur Çelik Kapı'nın Başkanı Yalçın Pekgüzel, Aydın'ın içinde kalan eski fabrika arazine otel yatırımı yapacaklarını söyledi.


BANKA, askerî bina ve NASA standartlarında kapı üretimi yapan Sur Çelik Kapı'nın Başkanı Yalçın Pekgüzel, Aydın'ın içinde kalan eski fabrika arazine otel yatırımı yapacaklarını söyledi.


2000'li yıllarda çelik kapının mobilya kısmım üretmek için 2.5 milyon Euroluk yatırımla mobilya işine girdiklerini aktaran Pekgüzel, otel mobilyası işinde ilk beşte, çelik kapıda ise dünyada ilk sırada yer almak istediklerini kaydetti. Pekgüzel, şöyle devam etti "Şehrin girişindeki ^ 6 dönümlük mobüya fabrika alanına 4 yıldızlı, 100 odalı Yalçın Pekgüzel bir otel yapmayı ve otelcilikte büyümeyi düşünuyoruz. 2-3 ay içinde otel inşaata başlayacağız. Otel için 9 müyon TL, yeni mobilya fabrikası için 15-20 milyon TL yatırım planlıyoruz. Çelik kapıyla ilgili 2 yılda 15 milyon lira yatırım yaptık. 3 milyon liralık da makine yatırımı yapmayı planlıyoruz." GEÇEN YIL 30 BİN KAPI SATTIK Kapı işinde Sinpaş, OYAK, Dumankaya gibi firmalarla çalıştıklarım belirten Yalçın Pekgüzel, "Yılda 2 milyon adet kapı pazarı var. Geçen yıl 30 bin kapı sattık. 2-3 bin adet ihracat yaptık. İran, Azerbaycan, Mısır, Fas ve Avrupa ülkelerine satıyoruz. İtalya'da demonte üretimle daha katma değerli ürünler satmak istiyoruz" diye konuştu. 


SÖZCÜ