27 / 01 / 2023

Tamer Özyurt: Konut satışlarının bir miktar artması sevindirici!

Tamer Özyurt: Konut satışlarının bir miktar artması sevindirici!

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, Türkiye genelinde konut satışlarının bir miktar artmasını sevindirici bulduklarını bildirdi.Özyurtlar Şirketler Grubu'ndan yapılan açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) mart ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladığı, buna göre Türkiye genelinde satılan konut sayısının şubatta 101 bin 703 iken, geçen ay 117 bin 205'e yükseldiği kaydedildi. 


Konut satışlarında İstanbul 21 bin 993 konut satışı ile en yüksek paya sahip olurken, bu ili 12 bin 730 konut satışı ile Ankara, 7 bin 549 konut satışıyla da  İzmir  izledi. Konut satışının düşük olduğu iller ise sırasıyla 10 konut üe Ardahan, 19 konut ile Şırnak, 20 konut ile de Bayburt oldu. 


Tamer Özyurt, Türkiye genelinde konut saüşlarınm bir miktar artmasını sevindirici bulduklarmı dile getirdi. Satışları incelediklerinde bu yıl ilk el konut satışlarının arttığını ve banka kredili satışların azaldığım aktaran Özyurt, "Buna göre ikinci el satışlarda düşük proje üreten firmaların satışlarında ve firma bünyesinde vadelendirme sisteminde artış göze çarpıyor." ifadelerini kullandı. Harbi
Geri Dön