TEB konut kredisi faiz oranları yükseldi!

TEB konut kredisi faiz oranları yükseldi! TEB konut kredisi faiz oranları yükseldi!

Türk Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisi faizlerinde artış uyguladı. Banka yüzde 0.97 faiz oranı ile kredi kullandırırken oranlarını 0.99’a çıkarttı.TEB konut almak isteyen tüketiciler için kampanyalı ürünü dahilinde yüzde 0.97 faiz oranı ile kredi sunarken faiz oranlarında artış uyguladı. Banka konut için kampanyalı faizleri aylık bazda 2 puan yükseltme. TEB güncel olarak konut sahibi olmak veya konuta yatırım yapmak isteyen tüm müşterilerine yüzde 0,99 faiz oranında kredi sağlıyor.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; TEB’in yeni konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyenler kredi tutarı üst limit olmadan, 120 aya kadar olan tüm vadelerde yüzde 0,99 faiz oranlı konut kredisi alabiliyor.

Yeni düzenleme ile beraber bankadan sadece yüzde 10 peşinat verilerek konut değerinin yüzde 90’ına kadar kullanılabiliyor.

TEB Konut Kredisi Hesaplama

TEB’den kampanya dahilinde 100.000 TL tutarlı kredi için 10 yıl vade üzerinden konut kredisi hesaplama yapıldığında kredi aylık taksitler 1.430 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi de 171.300 TL’ ye karşılık geliyor