03 / 10 / 2022

Teknik Yapı'dan Denizli'ye yeni proje!

Teknik Yapı'dan Denizli'ye yeni proje!

Evora İstanbul benzeri bir projeyi Denizli'de yapmaya hazırlanan Teknik Yapı, 1.500 konutluk karma projeyi Ocak 2016'da satışa sunacak.İstanbul'da arsa stokunun azalmasına bağlı olarak fiyatların yükselmesi müteahhitleri Anadolu'ya yönlendirdi. 1974 yılından beri İstanbul'da özellikle Anadolu yakasında projeler üreten Teknik Yapı, Emlak Konut ile yaptığı 'arsa satışı karşılığı gelir paylaşım' modeli kapsamında Denizli'nin merkezinde 115 dönüm arazi üzerinde yaklaşık 1.500 bağımsız birimden oluşan yeni bir karma proje yapacak.  Yaklaşık 600 milyon lira büyüklüğünde olacak proje için Ocak 2016'da ön talep toplanacak ve yılın ilk çeyreğinde proje satışa sunulacak. Anadolu'nun sanayi üslerinden biri olan Denizli'nin aynı zamanda kültürel ve termal kaynaklarıyla da önemli bir turizm şehri olduğunu belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bu kapsamda projeyi hem yaşam amaçlı hem de yatırım amaçlı bir konseptte sunacaklarını belirtti. Durbakayım, 'kazan-kazan' modelini Anadolu'ya yayacaklarını açıkladı.


'ŞİMDİ BİZ AYAKLARINA GİDİYORUZ'

Evora İstanbul, Metropark ve Concord projelerinden oluşan üç önemli Teknik Yapı yatırımındaki müşteri mozaiğinin bu açılımda etkili olduğuna vurgu yapan Nazmi Durbakayım, “Özellikle 2005'ten bu yana gerçekleştirdiğimiz büyük projelerimizden daire alanların yüzde 25'inin Anadolu'dan olması, bizim İstanbul dışında uygun bir proje araştırmamıza neden oldu. Bu kapsamda bugüne kadar Anadolu insanı İstanbul'a gelip bizden gayrimenkul alıyordu. Şimdi biz Anadolu insanımızın ayağına kadar gidiyoruz” açıklamasında bulundu.


Denizli'deki proje hakkında ön bilgi aktaran Nazmi Durbakayım “Denizli projemiz; altısı konut, ikisi ticaret, ikisi park ve ikisi eğitim adasından oluşan toplam 12 adadan oluşan arazi üzerinde yükselecek. Rezidans dairelerin ağırlıkta olacağı proje, home ofis, park alışveriş caddesinin de içinde kendi kendine yetecek bir yerleşim ünitesi oluşturacak. Projede geniş balkonları, büyük oturum alanlarına sahip 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipi rezidans daireler yer alacak” diye konuştu.


Projenin künyesi

Lokasyon: Denizli

Konut sayısı: 1.500

Daire tipleri: 1+1'den 4+1'e kadar

Metrekare fiyatı: 2.500 TL

Başlangıç tarihi: 2016 ilk çeyrek

Yatırım değeri: 600 milyon TLhttp://teknikyapi.com/


Ekonomi Gazetesi


Haber Diriliş Postası Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Teknik Yapı, Emlak Konut ile yaptığı 'arsa satışı karşılığı gelir paylaşım' modeli kapsamında Denizli'nin merkezinde 115 dönüm arazi üzerinde yaklaşık bin 500 bağımsız birimden oluşan yeni bir karma proje yapaeak. Yaklaşık 600 milyon lira büyüklüğünde olacak proje için Ocak 2016'da ön talep toplanacak ve yılın ilk çeyreğinde lanse edilerek satışa çıkacak. 

Anadolu'nun sanayi üslerinden biri olan Denizli'nin aynı zamanda kültürel ve termal kaynaklarıyla da önemli bir turizm şehri olduğunu belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bu kapsamda projeyi hem yaşam amaçlı hem de yatırım amaçlı bir konseptte sunacaklarını belirtti. 


Denizli'deki proje hakkında ön bilgi aktaran Nazmi Durbakayım "Denizli projemiz; altısı konut, ikisi ticaret, ikisi park ve ikisi eğitim adasından oluşan toplam 12 adadan oluşan arazi üzerinde yükselecek. 


Rezidans dairelerin ağırlıkta olacağı proje, home ofis, park alışveriş caddesinin de içinde kendi kendine yetecek bir yerleşim ünitesi oluşturacak. Projede geniş balkonları, büyük oturum alanlarına sahip 1 + 1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipi rezidans daireler yer alacak" diye konuştu. 


"Evora İstanbul projesini Denizli'ye taşıma nedenimizin arkasında ortaya çıkan yeni şehir anlayışı ve sağladığı kazanç yatıyor" diyen Nazmi Durbakayım şunları kaydetti: "Bundan dört yıl önce bir iddiada bulunmuştuk ve 'Evora İstanbul, Tuzla'nm tacı olacak' demiştik. 


Toplam 4 bin 979 daire ve 100 ticari üniteden oluşan bu küçük şehirde şimdi yaşam başladı. İlk başladığımızda yaklaşık 1 milyar lira değerindeki bu eser, şimdi yaklaşık 3 milyar liralık bir değere ulaştı. Kreşinden okuluna, marketinden, kuaförüne, sucusundan perdecisine kadar temel yaşam ihtiyaçlarının kendi içinde karşılandığı bu devasa projede şimdiden 9 bin kişi yaşamaya başladı."


Diriliş Postası
Geri Dön