Teknik Yapı'dan eğitime destek

Teknik Yapı'dan eğitime destek

Teknik Yapı, İstanbul Valisi Muammer Güler önderliğinde başlatılan "Eğitime % 100 Destek" kampanyasına ilk harcı koyanlar arasında yer aldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü M. Ata Özer'in gayretleri, Belediye Başkanları ve Kaymakamların desteği ile yürütü


Sosyal Sorumluluk Projelerini kültür, sanat ve eğitim konusundaki çeşitli girişimleriyle sürdüren Teknik Yapı, İstanbul Valiliği'nin başlattığı "Eğitime % 100 Destek" kampanyasına arsa bağışı ve 24 derslikli lise binası yapımıyla katıldı. İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü M. Ata Özer ile birlikte bağış protokolüne imza atan Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, Kartal ilçesine 24 derslikli bir lise yapma taahhüdünde bulundu. Yapılan protokole göre Teknik Yapı Kartal'da 26.000 metrekarelik arsa üzerinde gerçekleştirilecek 567 dairelik Uplife Park projesinin 5.628 metrekarelik kısmını maliye hazinesine bağışladı. Teknik Yapı ayrıca bağışladığı arsa üzerine de 24 derslikli bir lise binası ve kapalı spor salonu inşa edecek. Gerçekleştirilen bağış tutarı, arsa bedeli dahil 11 milyon YTL civarında olacak.


"Her yönden sağlıklı nesiller yetiştirmek, çağdaş ortamların yaratılmasına bağlıdır" diyen Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, kaliteli ve çağdaş bir eğitim ortamı yaratılması için imkan dahilindeki her yardımı yapacağını belirtti.


"Şimdiye kadar proje gerçekleştirdiğimiz bölgelerin sosyo ekonomik kalkınmasına destek veriyorduk. Şimdi ise eğitim konusundaki sosyal sorumluluğunu yerine getiriyoruz" şeklinde konuşan Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım açıklamasını şöyle sürdürdü;


"Eğitimi çağdaş seviyeye çıkarmak, sadece devletin ve eğitimcilerin gayretiyle olmaz. İhtiyaç duyulan eğitim kurumlarının hepsinin devlet eliyle yapılmasını beklememek gerekir. İmkanı olan kişi ve kurumlar da kaliteli ve çağdaş eğitime katkıda bulunmalı. Teknik Yapı olarak üzerimize düşen sosyal sorumluluğu, her zeminde yerine getirmek için çaba gösteriyoruz. Bu okullarda yetişecek çocuklar, gelecekteki daha refah bir Türkiye'nin temellerini oluşturacaktır. Bu nedenle, İstanbul Valiliği'nin önderliğindeki bu girişime herkesin destek vermesini diliyorum. Her sanayici, bir okul açarak yüzlerce cezaevinin kapatılmasına ön ayak olmalıdır."