Teknik Yapı'dan Uğur Mumcu'ya Upcity Residence projesi!

Teknik Yapı'dan Uğur Mumcu'ya Upcity Residence projesi! Teknik Yapı'dan Uğur Mumcu'ya Upcity Residence projesi!

Teknik Yapı, Upcity Residence, 68 bin liradan başlayan fiyatlarla, 30 Nisan tarihinden itibaren satışa çıkacakTeknik Yapı'nın, Kartal Uğur Mumcu bölgesinin "ilk" rezidans yaşamını sunan projesi Upcity Residence, 68 bin liradan başlayan fiyatlarla, 30 Nisan tarihinden itibaren satışa çıkacak.

Projede yer alacak toplam 287 dairenin, 48 adedi stüdyo, 179 adedi 1 1 ve 54 adedi 2 1 şeklinde olacak. Projede ayrıca büyüklükleri 52,50 ile 232 metrekar arasında değişen 6 farklı tipte ticari birim yer alacak.

İlk etapta projede yer alan dairelerin 242 adedi satışa çıkacak.

Büyüklükleri brüt 33,07-98,04 metrekare arasında değişen dairelerin satış fiyatı ise 68 bin lira ile 225 bin 100 lira arasında bulunuyor. Daireler Mayıs 2012 tarihinde teslim edilecek.

Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Kartal'da yaptıkları projelerin Kartal'a bir soluk getirdiğini, bugün Kartal'ın yükselen bir noktaya geldiğini, fakat kentsel dönüşüm projesinin henüz hayata geçirilemediğini belirtti.

Durbakayım, "Biz beşinci projeyle belki de sivil kentsel dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Bu Uğur Mumcu'da ikinci projemiz. Upcity projemizin bir ilavesi diyebiliriz" dedi.

Upcity Center ve Upcity Flats'ın Uğur Mumcu'nun merkezde oluşan bir proje olduğunu anımsatan Durbakayım, bugün için bu projenin talep gördüğünü ve Uğur Mumcu'daki genel gayrimenkul fiyatlarını da yüzde 25 civarında yukarı çektiğini söyledi.

Rezidansların günümüzde çok masraflı olan lüks kavramını beraberinde getiren projeler olduğunu, oysa kendilerinin rezidansı oturulacak ev manasında, tercihe bağlı olan fonksiyonları, hizmetleri almak suretiyle makul bir bütçeyle oturulabilir hale getirdiklerini vurgulayan Durbakayım, şunları kaydetti:

"Burada masrafları ikiye böldük. Bir olmazsa olmaz olan sanki bir apartmanda oturduğunuz vakit buranın genel elektrik, bakım, temizlik masrafları gibi olan olmazsa olmaz masraflar, ikincisi de kullandığınız ödeyeceğiniz masraflar ki bunlar da o projede yer alan temizlik hizmeti, konsiyaj hizmeti, catering hizmeti gibi orada bu işi ticari olarak yapan müesseselerin vereceği hizmetler. Örneğin konsiyaj hizmetini orada konsiyaj firması olarak yer kiralamış bir firmadan talep edeceksiniz. O sizden bir bedel almayacak, çünkü yaptığı organizasyonla, rezervasyonla, nerede rezervasyon yaptıysa oradaki kondisyonuyla bu hizmetin karşılığını almış olacak, dolayısıyla siz ek bir rakam ödemeyeceksiniz. Catering hizmeti veren ünite orada bir kiracı, ticari bir müessese, bu konseptler hizmet verdiği vakit para kazanacak. Hizmet vermediği vakit bir bedel almayacak. Burada hazır bir potansiyel müşteri var, bundan dolayı da rakamları makul seviyelerde olacak."

-5-6 LİSANI ANA DİLİ GİBİ KONUŞAN SEKRETERYA SERVİSİ...-
Up serilerinin sonuncusu olan Upcity Residence projesinin ağırlıklı dairelerin stüdyo ve 1 1'lerin oluşturduğunu, bir miktar da 2 1 daireler bulunduğunu söyleyen Durbakayım, insanların ön yatırımı az, işletme masrafı küçük olan bu küçük ünitelere çok fazla rağbet ettiğini vurguladı.

Nazmi Durbakayım, "Sekreterya servisi gene tercihe bağlı olacak. Profesyonel bir firma bir kaç lisan, örneğin 5-6 lisanı ana dili gibi konuşan sekreteri bünyesinde barındıracak. Profesyonel bir firmaya ayda belli bir rakam vermek suretiyle bu hizmeti alabileceksiniz. Artık evlerden, ofislerden her yerden iş takip edilebiliyor" dedi.

Durbakayım, Kartal bölgesi ve civarındaki beyaz ve mavi yakalı üst düzey yöneticilere, dairelerini home office olarak kullanmak isteyenlere ve genç çiftlere hitap edecek olan Upcity Residence projesinin, aynı bölgede yer alan sanayi kuruluşlarının ve holdinglerin misafir evi olarak kullanılmasına müsait olduğunu kaydetti.

Soruları da yanıtlayan Durbakayım, İstanbul'a göç devem ettikçe arsa değerlerinin artacağını söyledi.

Kartaldaki sanayi arsalarıyla ilgili bir soruya karşılık Durbakayım,
"Kartal'daki sanayiciler arsaları önce orijinal metrekareler üzerinden mütala etmekteydiler. Yavaş yavaş yüzde 40'ının donatı alanı olacağının kabulüne girdiler ve yüzde 40 kesintiyi kabul ettiler, içlerine sindirdiler. Kartal projesi tamamıyla şehre siluet kazandıran proje. Bölgede yapılacak proje estetik kuruldan onay almak durumunda kalacak. Türkiye'de belki bir ilk gerçekleşecek. Hayata geçsin istiyoruz" dedi.

Anlaşma yaptıkları kuruluşlar olup olmadığının sorulması üzerine Durbakayım, "Bu aşamada prensip anlaşması, ön anlaşmalar olabilir. Nihai anlaşmaları yapabilmek için imar şartlarının netleşmesi şart" diye konuştu.

-"MÜTEAHHİTLİĞİ MESLEK EDİNMİŞ BÜTÜN FİRMALARA KAPIMIZ AÇIK"-
İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanlığı görevini de yürüten Durbakayım, günümüzde belli büyüklükte projeler yapıldığını ancak bunları yapanlarla ilgili en ufak bir sınıflandırma bulunmadığını, buralardaki idari şekillerin disipline bağlanması, inşaat işiyle iştigal eden kişilerin kurumsal yapıya sahip olmaları gerektiğini vurguladı.

İNDER'in inşaat işini meslek olarak yapan, kendi öz kaynağını, emeğini bu işin içine koyan kişilerden oluştuğunu, devlet müteahhitleri olmadığını ifade eden Durbakayım, "Aktif olarak 530 üyemiz var. Bizim gelmek istediğimiz nokta oda olmak. Müteahhitliği meslek edinmiş bütün firmalara kapımız açık" dedi.

Başka bir soruya karşılık da Durbakayım, "Türkiye'de krizler bitmez ama sektörde işine devam eden, yoluna devam eden giriyor. Hiç bir krizde biz projelerimizi askıya almadık, bilakis daha güçlü olarak girdik. Piyasada krizden dolayı müşteri azalıyor ama müşterinin seçiciliği çoğalıyor. Normal zamanda 100 birim müşteri size geliyorsa kriz döneminde bu 100'ün üzerine çıkıyor" şeklinde konuştu.

Durbakayım, inşaat sektörünün en az riskli bir sektör olduğunu, sanayici ürününü satamadığında demode olurken, gayrimenkulün her gün değer kazandığını belirtti.

-"SEKTÖR KENDİ DOĞRUSUNU BULUR"-
Bir gazetecinin, "Bazı müteahhitlerin zor durumda olduğu" yönünde söylentileri anımsatması üzerine de Durbakayım şunları kaydetti: "Her zaman birtakım söylentiler vardır, o piyasanın tuzu biberi. Patladığı vakit görürüz. Her sektörde bir iki firmanın sıkıntı içinde olması, yanlış projeye girmesi olabilir, her sektörde var bu ama sektör kendi doğrusunu bulur. Bu şaibelere inanılacağına projeler tetkik edilse daha sağlıklı olur. Ortada bir şey yokken birtakım firmalar hakkında birtakım şeyler çıkıyor, bunlar hoş değil. İNDER olarak bizim derneğimize üye olan firmaların bu şekilde şaibe yaratmadığına, ancak rakiplerin birtakım söylenti çıkardığına inanmak istiyorum."

Durbakayım, "Birim maliyetinin altında çok fazla proje var. Siz dernek olarak kamuoyunu uyarma görevini yerine getirecek misiniz?" şeklindeki soru üzerine de "Dernek olarak da sektörde çalışan firma olarak da dile getiriyoruz. Mevcut piyasa şartlarının altında maliyet rakamı olması haksız rekabet. Böyle bir maliyet varsa bütün meslek mensuplarının bundan faydalanması lazım" dedi.

Dernek olarak öncelik verecekleri konulara ilişkin ise Durbakayım şunları belirtti:
"Kısa vadeli acil İstanbul imar yönetmeliği tekrar hazırlanıyor. Revize edilmesi için imar yönetmeliğine tavsiyelerimiz olacak. Orta vadede İstanbul'da bulunan bu mesleğe gönül vermiş hakiki firmaların yüzde 100'üne ulaşmak. Daha sonra da devlet, belediye kesimi, tüketici ve uygulamacılar olarak bir masanın etrafında sorunlara ortak çözüm bulmak. Gene alım satım vergilerinin belli bir orana çekilmesi gibi acil olan hususlar var. Bunları orta vadede ele alacağız. Uzun vadede de ara elemanımız yok. Belki bir çıraklık okulunu açmaya kadar varacak hedeflerimiz var."

-PROJE BÜYÜKLÜĞÜ 45 MİLYON LİRA-
Teknik Yapı Holding Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım da, Upcity Residence projesinin 11 ve 12 katlı iki adet konut bloku, bir adet de ticari bloktan oluştuğunu, 287 adet daire, 6 adet de ticari ünite bulunduğunu belirtti.

Projenin arsasının 11 bin 400 metrekare, toplam inşaat alanının da 36 bin metrekare olduğunu söyleyen Durbakayım, proje büyüklüğünün ise 45 milyon lira olduğunu kaydetti.

Umut Durbakayım, "Ödeme seçenekleri olarak şu an Kartal'da devam etmekte olan bizim yüzde 1 peşinatla sıfır faiz seçeneğimiz bu projemizde de geçerlidir.

Ayrıca yüzde 20 peşinatla 24 ay sıfır faiz, yüzde 35 peşinatla 36 ay sıfır faiz ve yüzde 50 peşinatla da 48 ay sıfır faiz ödemelerimiz bu projelerde de diğer Kartal'daki projelerimiz gibi geçerli" diye konuştu.
AA

www.teknikyapi.com

444 10 08

Konu ile ilgili basında yer alan diğer  haberler

Uğur Mumcu'da rezidans yaşamı 68 bin liradan başlıyor
Teknik Yapı'nın, alışveriş merkezi inşa ettiği ile Uğur Mumcu, şimdi de 68 bin liradan başlayan rezidans yaşamına hazırlanıyor.

Uğur Mumcu bölgesinin ilk rezidans yaşamını sunan Upcity Residence projesi, 68 bin liradan başlayan fiyatlara satışa sunuluyor. Toplam 287 daireden oluşan Upcity Residence, 30 Nisan tarihinden itibaren görücüye çıkacak.
Tanıtım toplantısında basın mensuplarına bilgi veren Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, Upcity Residence'ı yapımı Ocak 2009'da başlanan Upcity Flats'ı taçlandıracak bir proje olarak değerlendirdi. Gerçekleştirdikleri projelerle bölgedeki yaşam kalitesini yükseltmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Başkan Nazmi Durbakayım, Upcity'nin bölgede başlı başına bir marka olacağını ifade etti. Upcity Residence projesinin de Teknik Yapı'ya ait arsa üzerinde yükseleceği bilgisini veren Durbakayım, bu nedenle fiyatların yine erişilebilir ve prim potansiyeline sahip seviyede olacağını açıkladı. Başkan Durbakayım, projenin Teknik Yapı Holding'in öz kaynaklarından finanse edilmesinin de daire fiyatlarına cazibe kazandıran bir diğer unsur olduğunu vurguladı.
 
Müşteriler örnek daireye bakarak karar verecekler
Nazmi Durbakayım, satışa çıkmadan örnek daire hazırlanmasının müşterilerin karar verme süreci açısından önemli olduğunu hatırlattı. Örnek dairede yer alacak tüm donatılar ve malzemelerin, projede yer alan dairelerdekilerle birebir aynı olacağını belirten Başkan Durbakayım "Kadıköy ve Ataşehir'deki lüks olarak tanımladığımız hizmetlerin aynısı, Uğur Mumcu'daki Upcity Residence projesinde de sunulacak. Kat sahipleri sadece aldıkları hizmetlerin bedelini ödeyecek" açıklamasını yaptı.  

Başkan Durbakayım Kartal bölgesi ve civarındaki beyaz ve mavi yakalı üst düzey yöneticilere, dairelerini homeoffice olarak kullanmak isteyenlere ve genç çiftlere hitap edecek olan Upcity Residence projesinin, aynı bölgede yer alan sanayi kuruluşlarının ve holdinglerin misafir evi olarak kullanılmasına müsait olduğunu kaydetti.
 
68 bin liradan başlayan fiyatlar
Projede yer alacak toplam 287 dairenin tipi; stüdyo, 1 + 1 ve 2 + 1 şeklinde olacak. Daire tiplerine göre dağılım ise 48 adet stüdyo, 179 adet 1 + 1 ve 54 adet 2 + 1 şeklinde sunulacak. Projede ayrıca büyüklükleri 52.5 ile 232 metrekare arasında değişen 6 farklı tipte ticari birim yer alacak.
İlk etapta projede yer alan dairelerin 242 adedi satışa çıkacak. Büyüklükleri brüt 33.07 - 98.04 metrekare arasında değişen dairelerin ilk satış fiyatı ise 68 bin TL ile 225 bin 100 TL arasında yer alacak, dairelerin teslim tarihi ise Mayıs 2012 olacak.
 
Yeşil dokuyu pencerenizin kenarına getiriyor
Toplam 11 bin 378 metrekare alana sahip Upcity Residence projesindeki toplam inşaat alanı ise 36 bin metrekare civarında olacak. Toplam arsanın yüzde 80'i, yani 9 bin 132 metrekarelik bölümü yeşil alana ayrılırken rezidans olarak planlanan iki blok sadece bin 617 metrekarelik alan üzerinde yükselecek. Söz konusu toplam arsa alanı üzerinde ayrıca 470 metrekare ticaret alanı yer alacak. Aydos Ormanı'nın eteğinde yer alacak projenin yeşil alan olarak ayrılacak kısımlarda 159 metrekarelik açık havuz ile basket, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları ile birlikte spor alanları olacak.

Teknik Yapı'nın son yıllarda gerçekleştirdiği rezidans projelerindeki birçok hizmet ve sosyal aktivite imkanı Upcity Residence projesinde de sunulacak. Bu kapsamda projede yer alacak olan sauna, toplantı odası, revir, masaj odası, fitness, aerobik, aletli jimnastik, masa tenisi gibi sosyal aktiviteler ise blokların altında yer alacak.
 
Teknik Yapı kalitesi kullanılan malzemeye yansıyacak
Upcity Residence projesinde kullanılacak malzemeler, Teknik Yapı'nın Bağdat Caddesi ve Ataşehir'deki projelerinde kaliteyi yansıtacak. Kalite bakımından pahalı sayılabilecek söz konusu markalı malzemeler, Teknik Yapı'nın toplu alım ve peşin alımlarda sağladığı avantajlarla kat sahiplerine yansıtılacak. Ayrıca Upcity Residence'da standart olarak yer alacak ankastre ürünlerden ocak, fırın, bulaşık makinesi, davlumbaz için Ariston veya muadili marka tercih edilecek. Eviye ise Franke, TEKA veya muadili marka olacak.
Tebernüş Kireçci