Telman İsmailov, Prag Restoranını satışa çıkardı

Telman İsmailov, Prag Restoranını satışa çıkardı Telman İsmailov, Prag Restoranını satışa çıkardı

Telman İsmailov `Asla satmam' dediği Prag Restoranını 450 milyon dolara satışa çıkardıAzeri asıllı milyarder işadamı Telman İsmailov, Antalya'ya yaptırdığı ve 1.4 milyar dolara malettiğini iddia ettiği Mardan Palace Oteli'ni açtıktan sonra Rusya Hükümeti ile yaşadığı sıkıntılar yüzünden bu ülkedeki yatırımlarını tek tek elden çıkartıyor.

Mardan Palace'ın açılışından hemen sonra Telman İsmailov'un Moskova'daki Çerkez Pazarı'na baskın düzenlenmiş ve yaklaşık 2 milyar dolarlık mala el konarak İsmailov'un kira aldığı dükkanlar da kapatılmıştı.

Telman İsmailov kendisine yönelik baskıların ağırlaşmasından, geçici olarak kapatılan Çerkez Pazarı'nın da bir türlü açılmamasından sonra "O benim geçmişimin bir parçası, asla satmayacağım" dediği Moskova'nın kalbindeki `Prag Restoranı' satılığa çıkardı. Kommersant gazetesinin haberine göre, Azeri işadamına ait AST şirketi tarihi değeri olan restorana 450 milyon dolara müşteri aramaya başladı. Restoran satışıyla ilgili olarak İsmailov'un Rusya'nın önde gelen milyarder işadamlarından Süleyman Kerimov ile görüştüğü kaydedildi.
Vatan/Ercan İnan