The Marmara'nın turizm belgesi iptal!

The Marmara'nın turizm belgesi iptal!

Marmara'nın 'turizm işletme belgesi'ni Turizm Bakanlığı iptal ettiGeçen hafta yazdığım Mardan Palas ile ilgili yazıdan sonra Ankara'dan bir dostum aradı. Mardan Palas ile Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin arasının düzeldiğini söyledi.

Beni de çaktırmadan 'pişmiş aşa su katmakla' suçladı. Napalım? Dost acı söylermiş! Ama iyi ki de aradı. Yine bana hiç hissettirmeden öyle bir haber uçurdu ki bomba! Eğer bu bombayı pimini çekip hemen elimden atmazsam çatlarım. Bu yüzden ben pimi çekiyorum, gerisini bombanın düştüğü yer düşünsün...

Efendim durum şu: Sadece İstanbul'un değil, Türkiye'nin en bilinen otellerinden biri olan The Marmara'nın 'turizm işletme belgesi'ni Turizm Bakanlığı iptal etmiş. Yani beş yıldızlı Taksim The Marmara, birkaç haftadır yıldızsız. Aslında turizm işletme belgesi olmayan yerlere pek ruhsat verilmiyor. Ama The Marmara, şimdilik belediye ruhsatı ile işletmecilik yapıyor. Eğer bugünlerde The Marmara'da kalırsanız, gecelik fiyatlarını yıldızı olmayan otel fiyatları üzerinden hesaplamalarını isteyin, bence epey kâra geçersiniz.
Zaman/Kurşunkalem