Titanic Otel Grubu'ndan Mardan Palace'a 25 milyon Euro'luk yatırım!

Titanic Otel Grubu'ndan Mardan Palace'a 25 milyon Euro'luk yatırım! Titanic Otel Grubu'ndan Mardan Palace'a 25 milyon Euro'luk yatırım!

Mardan Palace nisan ayında yeniden tatilcileri ağırlamaya başladı. Otel, Titanic Otelleri tarafından Halk Bankası'ndan kiralanarak resort konseptiyle yeniden hizmete girdi.


Rus işadamı Telman İsmailov tarafından Antalya Kundu’da açılan yaklaşık 1.4 milyar dolar yatırıma sahip Mardan Palace, borçları nedeniyle icralık olmuştu. Geçtiğimiz dönemde Titanic grubu tarafından otel kiralandı. 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan haberde, Nisan ayında Titanic Mardan Palace ismiyle yeniden hizmete giren otel ile ilgili son gelişmeleri Titanic Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün anlattı. Halk Bankası’ndan kiraladıkları otel için yıllık 8-10 milyon Euro arasında kira ödeyeceklerini ve 10 yıllık bir anlaşmaları olduğunu söyleyen Aygün, kiraladıklarından bu yana otele 25 milyon Euro’luk yatırım yaptıklarını belirtti.

Mardan’ın açıldığından bu yana bir yılda kazanamadığı parayı kira olarak ödemeyi taahhüt ettiklerini vurgulayan Aygün, otelde yaptıkları değişiklikler hakkında bilgi verdi. Grup olarak tesisi nasıl Türk turizmine yeniden kazandırırız diye çalıştıklarını söyleyen Aygün, "Tesisin açılışı çok muhteşemdi. Dünya çapında yıldızlar otele geldi. Tesis ilk açıldığında acentelerle dahi çalışmıyordu. Konsepti de her şey  dahil deği, oda-kahvaltıydı. Ancak biz ‘Palace’ olarak inşa edilen oteli, resort ve ‘her şey dahil olarak’ konumlandırdık. Dünya ve Türkiye’den birçok acente ile çalışmaya başladık. Oteli aile ve çocuk oteline dönüştürdük. İskelesinden odalarına kadar büyük bir yenileme yaptık. Sahiline Dubai’den özel kum getirdik. Yeni restoranlar, çocuk kulübü, pastane gibi eklemelerimiz oldu. Altyapıyı komple yeniledik. 48 villayı otelden bağımsız çalışır hale getirdik. Havuzlarını büyüttük. Kısacası her şeyi elden geçirdik. Biz bu yaptıklarımızla ‘palace’ ve ‘resort’ konseptlerini bir araya getirdik" dedi.

Dünyada böyle bir otelin olmadığını söyleyen Aygün, "Bu oteli ülkemize kazandıranlara teşekkür etmeliyiz. Çünkü, bu tarz bu otel Akdeniz’de 1.4 milyar dolar gibi bir yatırımla yaparsanız, para kazanamazsınız. Senede 60 milyon dolar kazansa, 25 yılda kendini anca amorti eder. Akdeniz çanağında bir yılda böyle bir para kazanma ihtimali de yok. ‘Bir yerde benim param var, zevkime göre otel yapacağım’ mantığıyla ancak böyle bir otel inşa edilebilir. Bu otelin ülkemizde olması ise bizim için büyük bir kazanç” dedi.

Halk Bankası’na yıllık ödeyecekleri kira bedelini, Mardan’ın açıldığından bu yana bir yılda kazanamadığını belirten Aygün, “Biz kendimize ve otele güveniyoruz. Mardan’da 1400 kişi çalışıyor. Misafir başına 1.2 personel düşüyor. Mardan bu yıldan itibaren yüksek sezonda tamamen dolu. Müthiş talep var. Hala dünyanın bir çok yerinden acenteleri ağırlamaya devam ediyoruz. Otelimizle ilgili onlardan çok iyi geri dönüşler alıyoruz. Daha çok Rusya, BDT ülkeleri ve Arap ülkelerinden yoğun talep var. Bunların dışında birçok milletten akış var. Titanic markamızın en pahalı ve en lüks oteli olarak konumlandırdık” ifadelerini kullandı. 

Ayrıca, Antalya’da 600 odalı bir oteli inşaatlarının da devam ettiğini söyleyen Aygün, yeni otellerinin 2020’de hizmete gireceğini kaydetti. Aygün, bir otel inşaatının da Almanya’da devam ettiğini belirtti.