TMSF, Halis Toprak'tan devraldığı villaları 8 Kasım'da satışa çıkaracak

TMSF, Halis Toprak'tan devraldığı villaları 8 Kasım'da satışa çıkaracak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) muhammen bedelleri toplamı 5 milyon 776 bin 95 YTL olan 10 taşınmazı, 8 Kasım'da satışa çıkaracak.
Taşınmazlar arasında Halis Toprak'ın borçlarının tasfiyesi kapsamında devralınan villalar da yer alıyor.TMSF'den yapılan açıklamaya göre, 10 taşınmazın 5'i İstanbul, 1'i Muğla, 4'ü de Konya'da yer alıyor. Gayrimenkullerin 4'ü villa, 1'i dubleks mesken, 1'i dükkan, 4'ü ise tarla niteliğinde bulunuyor. Satışa konu gayrimenkullerden 3'ü İstanbul Beşiktaş'taki Toprak Villaları'ndan oluşuyor.Boğaz manzaralı villaların birinde; 2 bodrum kat, 1 zemin ve 1 normal kat, diğerlerinde ise bu katlara ek olarak çatı katı bulunuyor. Ayrı inşa edilen villalar, yapılan tadilat ile tek bir bağımsız bölüm olarak kullanılıyor. Muhammen bedelleri toplamı, 3 milyon 994.7 bin YTL olan taşınmazların toplam arsa alanı bin 400 metrekare olarak bulunuyor.
Taşınmazlar, muhammen değerlerinin yüzde 75'i ve rüçhanlı alacaklar ile satış masraflarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale edilecek. Verilen bedel muhammen değerin yüzde 75'inden az olur ya da hiç alıcı çıkmazsa, ikinci satış 15 Kasım'da gerçekleştirilecek.