02 / 07 / 2022

TOKİ 100 bin konut Arnavutköy Hadımköy başvuru tarihleri ve şartları!

TOKİ 100 bin konut Arnavutköy Hadımköy başvuru tarihleri ve şartları!

TOKİ 100 bin konut Arnavutköy Hadımköy başvuru tarihleri ve şartları haberimizde yer alıyor. TOKİ İstanbul Hadımköy Arnavutköy projesinde 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konutlar bulunuyor...Dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapmak için düğmeye basan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 100 bin yeni konut inşa edecek.

TOKİ 100 bin sosyal konut projeleri kapsamında 10 bin yeni konut da İstanbul'da hayata geçirilecek.  TOKİ  100 bin konut Arnavutköy Hadımköy başvuru tarihleri ve şartları haberimizde yer alıyor. Projede toplam 3 bin 750 adet konut bulunuyor.

TOKİ 100 bin konut Arnavutköy Hadımköy başvuru tarihleri ve şartları!
TOKİ 100 bin konut Arnavutköy Hadımköy başvuru dönemi bugün itibariyle başladı. Proje için son başvuru tarihi 15 Ocak 2020 olarak belirlendi.

Dar gelirli ailelerin ev sahibi olacağı TOKİ İstanbul 2020 projeleri şu ilçelerde hayata geçirilecek; Arnavutköy Hadımköy, Sancaktepe, Şile Ağva, Tuzla Orhanlı ve Tuzla Aydınlı.

İşçi, memur, ev hanımı, esnaf ve özellikle dar gelirli ailelerin konut sahibi olacağı TOKİ 100 bin sosyal konut projesinin maliyeti 17 milyar 300 milyon TL olarak belirlendi. Projelerdeki konutlar 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon olarak tasarlandı.

TOKİ Hadımköy Arnavutköy 2020 projelerinde yer alan 2 oda 1 salon konutların brüt alanı 75 ila 85 metrekare arasında, 3 oda 1 salon konutların brüt alanı 100 metrekare olarak tasarlandı. Projede 2 bin 625 adet 2 oda 1 salon, 1.125 adet 3 oda 1 salon konut bulunuyor.

 

TOKİ 100 bin konut Arnavutköy Hadımköy başvuru tarihleri ve şartları!


TOKİ 100 bin konut Arnavutköy Hadımköy projesi için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Projenin yer aldığı kentte bulunan yetkili Şubeleri aracılığıyla kabul ediliyor.

Başvuru Bedeli 2 oda 1 salon konutlar için 500 lira
Başvuru Bedeli 3 oda 1 salon konutlar için 1.000 lira

Başvurular; 3 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız”
3. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında  “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecektir.

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacaktır.

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Konutların,  adet, brüt metrekare,  net metrekare ve fiyat bilgileri ihale sonrası kesinlik kazanacaktır.

ÖDEME:
Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının  yüzde 10’u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar),  kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran  ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından  konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.

TOKİ 100 bin konut Arnavutköy Hadımköy başvuru tarihleri ve şartları neler?

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;


1-T.C. vatandaşı olması,

2-Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3-Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

4-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

5-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

6-Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

7-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.
 

TOKİ Arnavutköy Hadımköy projesi için başvuru heyecanı başladı. Projeler yatay mimari anlayışıyla inşa edilecek. Projelerde yer alan daireler zemin artı 2, zemin artı 3 ya da zemin artı 4 şeklinde tasarlandı.

TOKİ Arnavutköy Hadımköy projesinin inşaatı 2020'nin ilk çeyreğinde başlayacak, projelerle mahalle kültürü yansıtılacak.


TOKİ 100 bin yeni konut Arnavutköy fiyatları:

75 metrekarelik 2+1 daireler 140 bin lira ile 161 bin lira
85 metrekarelik  2+1 daireler 157 bin lira ile 180 bin lira
100 metrekarelik  3+1 daireler 160 bin lira ile 210 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.

İstanbul Hadımköy TOKİ projelerinin ödeme planı şöyle;
 
TOKİ 100 bin konut Arnavutköy Hadımköy başvuru tarihleri ve şartları!

TOKİ 2020 ucuz konut kampanyasının tüm detayları!

100 bin sosyal konut projesi 13 soruda tüm detaylarıyla!