TOKİ Adana Sarıçam kuraları çekildi!

TOKİ Adana Sarıçam kuraları çekildi!Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Adana’nın Sarıçam İlçesi Buruk Mahallesi’nde hayata geçirdiği konutların kura çekilişi yapıldı.


 

TOKİ tarafından, Adana’nın Sarıçam İlçesi Buruk Mahallesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında hayata geçirilen 265 hak sahibinin konutları kura ile belirlendi. Kura töreni, dün Sarıçan Asım Savaş Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

 

2 oda 1 salon planında inşa edilen konutlar 333 TL’den başlayan taksitler ve yüzde 12, yüzde 20 peşinat 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa çıktı.  Proje toplamında 825 konutun yanı sıra cami, 2 büfe ve kafe de yer alıyor. 

 

Ödüllü proje


TOKİ’nin düzenlediği “7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Mimari Fikir Yarışması”nda ödül alan Sarıçam projesi, yöresel özelliklerin öne çıktığı bir yaklaşımla şekillendirildi. Yerleşim alanları içinde etkileşim ve sosyal mekânlar sağlamak amacıyla, daireler az katlı, bitişik ve ayrık kitlelerden oluşan ve semt kültürünü barındıran bir doku üzerine tasarlandı.