TOKİ Antalya`da kuralar çekildi

TOKİ Antalya`da kuralar çekildiToplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Çıplaklı beldesinde yaptırılan konutların son bölümü için kuralar çekildi.
Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi'nde yapılan çekilişe, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Şahin ile vatandaşlar katıldı. Şahin, çekiliş öncesi yaptığı konuşmada, Türkiye'de 1 milyon 500 bin konut açığı olduğunu belirterek, bu ihtiyacı karşılamanın "siyasetçilerin boyunlarının borcu" olduğunu söyledi.


TOKİ ile işbirliğinde Çıplaklı'da yaptırılan konutlardan son 55'inin kurayla sahibinin belirleneceğini belirten Şahin, 4 bin YTL peşinat verecek hak sahiplerinin kira öder gibi taksitlerle ev sahibi olacaklarını kaydetti.


Çekiliş öncesi TOKİ'ye başvuran 4 gaziye konutları kuraya katılmadan verildi. Daha sonra 469 kişinin başvurduğu 84 metre karelik 55 daire için kura çekildi.


Gazi İbrahim Yoldaş, 78 yaşında olduğunu belirterek, ilk kez ev sahibi olduğunu söyledi. Gözyaşlarını tutamayan Yoldaş, "Ölmeden önce ev sahibi olacağım. Kore gazisiyim ve iki maaşımın toplamı olan 625 YTL'nin 300 YTL'sini kiraya ödüyorum" dedi.


PTT'de posta dağıtım memuru olarak çalışan Nuh Güstün de, peşinat ödemek için banka kredisi kullanacağını söyledi. Güstün, "3 çocuğum var. Bu onların şansı çok mutluyum" dedi.


-KAZANANLAR SEVİNDİ-


Kurada kazanan Ünzile Aydoğdu da, "Çok sevinçliyim. Allah herkese nasip etsin. Çıkacağını hiç düşünmüyordum" diye konuştu. Aydoğdu, 47 yaşında olduğunu belirterek, emekli maaşının 400 YTL'sini kiraya ödediğini söyledi.


Kura sonrası hüzün yaşayan Saadet Koçaslan da, oğlu ile birlikte yaşadığını belirterek, "Oğlum 800 YTL maaş alıyor. Bunun 400 YTL'sini kiraya veriyoruz. Kalanla geçin bakalım... Gelirken ev sahibi olmak için çok ümitliydim ama artık umudum kırıldı" dedi.


Kura da kazananların 14-25 Ocak tarihleri arasında kayıtlarını yapabilecekleri belirtilirken, hak sahiplerinin 4 bin YTL peşinat ödedikten sonra 180 ayda 226-281 YTL taksit ödeyecekleri bildirildi.


Konutların önümüzdeki Temmuz ayında teslim edileceği kaydedildi.