27 / 05 / 2022

TOKİ Çorum Merkez Devane Mahallesi kura çekimi!

TOKİ Çorum Merkez Devane Mahallesi kura çekimi!

140 adet daireden meydana gelen TOKİ Çorum Merkez Devane Mahallesi projesinde başvurular sürüyor. İşte, TOKİ Çorum Merkez Devane Mahallesi kura çekimi tarihi...Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Çorum Merkez Devane Mahallesi Kentsel Yenileme Toplu Konut Uygulaması kapsamında üretilecek 140 adet konut kuralı satışa sunuluyor. 


TOKİ Çorum Merkez Devane Mahallesi projesindeki dairelerin başvuruları  19 Aralık 2016 – 06 Ocak 2017 tarihleri arasında kabul ediliyor. 


Söz konusu müracaatlar; 1) “Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin” (Sosyal Güvenlik Kurumundan Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar) başvuruları, 2) En az %40 Özürlü Vatandaşların başvuruları, 3) Diğer Konut Alıcı Adayları başvuruları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecek. 


TOKİ Çorum Merkez Devane Mahallesi kura çekimi!

TOKİ Çorum Devane Mahallesi'ndeki dairelerin fiyatları 190 bin 105 TL ile 273 bin 854 TL aralığında değişiklik gösteriyor. Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası 19 Ocak 2017 tarihinde çekilecek. 


Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları

aranacaktır. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları

aranacak.


Satış duyurusu için tıklayın