TOKİ Gaziantep Kuzeyşehir 6. Etap'ın ihalesi yapıldı!

TOKİ Gaziantep Kuzeyşehir 6. Etap'ın ihalesi yapıldı!

Yeni konut yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) TOKİ Gaziantep Kuzeyşehir 6. Etap'ın ihalesini gerçekleştirdi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Gaziantep Kuzeyşehir Projesi kapsamında hayata geçirilecek konutların ihaleleri hızla devam ediyor.

TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, proje kapsamında 6. etap birinci bölgede hayata geçirilecek 727 konutun ihalesi yapıldı. 

22 Ekim 2019, Salı günü yapılan ihale kapsamında ayrıca cami, altyapı ve çevre düzenlemesi işi bulunuyor.

Yatay mimarinin esas alındığı projede konutların 365’i 2 oda 1 salon, 298’i 3 oda 1 salon,  64’ü de 4 oda 1 salon planında tasarlandı.

TOKİ tarafından inşa edilen Kuzey Şehir Projesi ile 50 bin konutlu 250 bin nüfusun yaşayacağı yeni bir yerleşim alanı oluşacak.

8 bin 500 dönüme kurulacak Kuzeyşehir’in tamamlanan etaplarında hayat başladı.

Kuzeyşehir'de yaşayacak vatandaşlar, eğitimden sağlığa, sosyal yaşamdan ulaşıma, tüm fiziki ve sosyal ihtiyaçlarını şehir merkezine gitmeye gerek duymadan karşılayabilecek. Mahallenin yeşil alanla çevrelenmesi, farklı ölçeklerde meydanların oluşturulması, araç yollarının sınırlandırılması, engellilerin kullanımını da içeren otoparklarla, ulaşım ağının ağırlıklı olarak yaya öncelikli olarak ele alınması, projenin temel tasarım ilkelerini oluşturacak.

TOKİ Gaziantep Kuzeyşehir 6. Etap'ın ihalesi yapıldı!