07 / 12 / 2022

TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent başvuru şartları!

TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent başvuru şartları!

Alt gelir grubu kapsamında satışa sunulan TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent'te fiyatlar 69 bin 756 TL'den başlıyor. Projede 2+1 olarak tasarlanan daireler bulunuyor. İşte TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent başvuru şartları...Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen  TOKİ  Gaziantep Şehitkamil Beykent'de 888 adet konut kura yöntemiyle 22 Mayıs 2015 tarihinde kura yöntemiyle satılacak.


TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent başvuru bedeli 1.000 TL olarak belirlendi. Projede konut fiyatları 69 bin 756 TL ile 93 bin 87 TL arasında 

değişiklik gösteriyor. 


Başvuruları 20 Nisan ile 15 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent'de yüzde 12 peşinatta, kalan bedel 180 ay vadelendiriliyor.


Gaziantep Şehitkamil Beykent TOKİ Konutları'nda aylık 341,03 TL'den başlayan taksitlerle ve 8 bin 371 TL peşinatla konut sahibi olunabiliyor. Projede başvuru işlemleri  T. Halk Bankası A.Ş. Karataş şubesi tarafından kabul edilecek. 


TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent başvuru şartları!

1-)  T.C. vatandaşı olması,


2-) Gaziantep il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor.


3-) Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)


4-) Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekiyor, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor. 


5-) Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekiyor. 


6-) Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.


TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent alt gelir grubu satış duyurusu için tıklayın

Geri Dön